• Od stycznia 2020 roku startujemy z II edycją Projektu: Szkoła

“Projekt: Szkoła” to inicjatywa przygotowana dla uczniów i uczennic warszawskich szkół podstawowych, w ciągu której poznają zagadnienia:

• Czym jest przestrzeń edukacyjna?
          • Jak mogą ją kształtować?
          • W jaki sposób rozmawiać o niej z rówieśnikami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły?

Nasi uczniowie w trakcie trwania projektu, będą mieli okazję zaprojektować kilka wybranych pomieszczeń w szkole za pomocą kreatora 3D.

Bierzemy  udział w  projekcie jako szkoła po raz drugi. Tym razem w działania projektowe włączą się uczniowie, wybrani do realizacji zadań projektu z klasy 7d pod opieką nauczyciela plastyki  p. Małgorzaty Jarzębskiej. Do II edycji projektu zgłosiło się aż 11 uczniów, którzy tworzą 2 grupy  zadaniowo – projektowe. Naszym Mentorem – opiekunem jest p. Konrad  Wysocki, wspierający nasze działania.

Na potrzeby projektu opracowano scenariusze zajęć i wiele nowych zadań do realizacji w przestrzeni szkolnej. Czas przeznaczony na każde wyzwanie, wydłużony został  z 3  do 10 tygodni. Wprowadzono  zmiany w kreatorze 3D i zapewniono - nam uczestnikom projektu bliższą współpracę z mentorem.

Mamy nadzieję, że Projekt Szkoła wyzwoli w nas kreatywne rozwiązania i pozwoli na aranżację przestrzeni szkolnej na miarę XXI wieku, a realizowany projekt będzie miał  realny wpływ na życie naszej szkoły.

Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium przy współpracy GD Events w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w latach 2019 – 2020 „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”.

Szkolny opiekun „Projektu: Szkoła”

Małgorzata Jarzębska