Regulamin rekrutacji i organizacji zajęć pozalekcyjnych

w  Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Pawła 82

na rok szkolny 2019/2020

( dotyczy wszystkich wskazanych w opisie zajęć)

1. Rekrutacja jest prowadzona w sposób bezstronny.

2. W zajęciach pozalekcyjnych mogą uczestniczyć uczniowie kl. I-VIII.

3. Do udziału w zajęciach konieczne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica.

4. Liczba uczniów zapisanych na zajęcia określona jest w opisie zajęć.

5. Udział dzieci we wszystkich zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny.

6. Zgłoszenia na zajęcia należy kierować poprzez dziennik LIBRUS Synergia.

7. Uczniowie po zakończonej rekrutacji zostaną zakwalifikowani na zajęcia w sposób zgodny z opisem zajęć.

8. Stworzona zostanie  lista rezerwowa uczniów, którzy  zostaną przyjęci na zajęcia w przypadku wolnego miejsca.(wybór poprzez losowanie).

9. Rodzic/prawny opiekun ucznia korzystającego z koła zainteresowań w formie pisemnej deklaruje zgodę na udział dziecka w zajęciach. Deklarację taką przechowuje nauczyciel prowadzący zajęcia.

10. O rezygnacji lub zwolnieniu ucznia z zajęć pozalekcyjnych decyduje, w formie pisemnej, jego rodzic.

11. Uczestnik zajęć pozalekcyjnych jest zobowiązany do systematycznego i aktywnego udziału w zajęciach.

12. Nauczyciel może zawiesić udział ucznia w zajęciach  w związku z nieprzestrzeganiem zasad kulturalnego postępowania.

13. W wyznaczonym czasie trwania zajęć uczeń przebywa pod opieką nauczyciela prowadzącego.

14. Nauczyciel prowadzi dokumentację zajęć pozalekcyjnych w formie zatwierdzonej przez Dyrektora Szkoły.

15. Nauczyciel może odwołać zajęcia pozalekcyjne z ważnych powodów. Odwołanie zajęć każdorazowo jest uzgadniane przez nauczyciela z Dyrektorem  Szkoły.

16. Nauczyciel informuje  rodziców uczniów pisemnie poprzez e-dziennik Librus najmniej jeden dzień przez zaplanowanymi zajęciami.

Szanowni Państwo,

informujemy, że rekrutacja na zajęcia pozalekcyjne rozpoczyna się 14.09. 2019r. i trwa do 20.09.2019 r.

Zgłoszenia na wybrane zajęcia należy kierować do nauczyciela prowadzącego poprzez dziennik LIBRUS Synergia.

Wynki rekrutacji oraz listy rezerwowe dostępne bedą w holu głównym szkoły od dn. 27.09.2019 r.

Zespół kierowniczy SP 82