• AKCJE EKOLOGICZNE

• W roku szkolnym 2013/14 dzięki wysokiej świadomości ekologicznej społeczności szkolnej i lokalnej, poświadczonej coraz aktywniejszym uczestnictwem we wszelkiego rodzaju akcjach ekologicznych organizowanych w naszej szkole w latach 2002 – 2013 zmieniamy formę realizacji edukacji ekologicznej na edukacyjną i promującą selektywną zbiórkę surowców wtórnych w gospodarstwach domowych opartą na współpracy z istniejącymi wyspecjalizowanymi instytucjami.

Na terenie szkoły będzie realizowana w roku szkolnym 2013/14 jedynie zbiórka makulatury w dotychczasowej formie (11 października, 25kwietnia - konkurs międzyklasowy) oraz współpraca naszej szkoły z ElektroEko przy realizacji poniższego programu.

Moje miasto bez elektrośmieci – Ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas III, szkół podstawowych. Jego podstawą metodyczną jest pakiet materiałów edukacyjnych, przygotowanych specjalnie na potrzeby realizacji programu, umożliwiający nauczycielom przeprowadzenie zajęć lekcyjnych. Powołany w ramach programu Fundusz Oświatowy daje szkołom szansę uzyskania bezpłatnego wyposażenia swoich placówek w pomoce dydaktyczne, więcej na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższej dzielnicowejakcji ekologicznej:

Sprzątanie Świata na Bemowie 21 września 2013 r. (sobota).
          Zapraszamy w godzinach od 8.00 do 13.00 na dziedziniec bemowskiego Ratusza.

Na dzień 21 września 2013 r. w godzinach 8.00 – 13.00 zaplanowano imprezę plenerową, w trakcie której w zamian za oddane surowce mieszkańcy otrzymają „zielony upominek” w postaci sadzonek roślin. Zapewnionych będzie 3.600 sztuk sadzonek krzewów ozdobnych, w tym: thuje, berberysy, derenie, ogniki i tawuły, które będą wydawane do wyczerpania asortymentu. Przewidywane jest także ustawienie stoiska, na którym będzie można uzyskać informacje na temat działań prowadzonych przez bemowski Wydział Ochrony Środowiska, nadchodzących zmian w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, będzie można otrzymać zestawy do sprzątania po psach, a najmłodsi mieszkańcy Bemowa zeszyty do kolorowania. Dodatkowo o godzinie 10.00 nastąpi wręczenie nagród laureatom X edycji konkursu na „Najładniejsze podwórko na Bemowie”.

Społeczność naszej szkoły w tym dniu ma możliwość oddania Elektrośmieci na cele szkoły w stoisku ElektroEko i wymiany na kupony oświatowe!!! (kupony oświatowe oddajemy wychowawcom)!!!ElektroEko odbiera również bezpośrednio z domu lub instytucji bezużyteczny duży sprzęt (lodówka, pralka, zamrażarka, zmywarka, piekarnik elektryczny, itp.),średni sprzęt (odkurzacz, TV, monitor, mikrofalówka, komputer, itp.),mały sprzęt (suszarka, radio, odtwarzacz VHS lub DVD, mikser, lampka, itp.),sprzęt drobny (telefony, ładowarki, miniradia, elektrozabawki, itp.)

W trakcie „Sprzątania Świata” zbierane będą następujące surowce wtórne, które będą nagradzane kuponami wymienialnymi na sadzonki (do wyczerpania) w stosunku 1/1 zgodnie z poniższym „cennikiem”. Bez względu na ilość przekazanych odpadów obowiązuje limit 30 sadzonek na osobę. Warunkiem wymiany na sadzonkę jest, aby przyniesione opakowania były czyste.

Makulatura – jeden kupon za każde 5kg

Opakowania szklane – jeden kupon za każde 25 dużych butelek lub dużych słoików, a w przypadku opakowań szklanych o małej objętości jeden kupon za każde 5 kg tych opakowań.

Opakowania plastikowe i metal – jeden kupon za każde 25 dużych opakowań plastikowych (min. 1 dm3), a w przypadku opakowań o mniejszej objętości jeden kupon za każdy 1 kg.

Zużyte baterie – jeden kupon za każde 30 szt. baterii