• Organizacja działań w zakresie projektu

• UZASADNIENIE UBIEGANIA SIĘ SP NR 82 O CERTYFIKAT

MAZOWIECKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Dlaczego Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie chce przystąpić do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie?

• Chcemy być szkołą przyjazną dziecku i środowisku oraz stworzyć w szkole jak najbardziej przyjazne warunki pracy, nauki i zabawy.
          • Chcemy w sposób świadomy i wszechstronny wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska.
          • Chcemy wychować ucznia świadomego, który stanie się w przyszłości obywatelem dbającym o potrzeby innych, aktywnie włączającym się w działania na rzecz poprawy jakości i stylu życia.
          • Chcemy aby nasi uczniowie nauczyli się dbać o siebie i swoje środowisko oraz potrafili ciekawie spędzać czas wolny w zgodzie z przyrodą.

Chcemy  aktywnie, w formie stałych i długofalowych  działań, włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły w celu wyrobienia prawidłowych nawyków naszych uczniów.

ORGANIZACJA DZIAŁAŃ W ZAKRESIE PROJEKTU SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82 w Warszawie od wielu lat podejmuje działania związane z promocją zdrowia. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania szkoły. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i  akcjach promujących zdrowy styl życia.

Działania te łączą nas z siecią szkół promujących zdrowie, dlatego projekt ten wydał nam się idealnym dla kontynuacji naszej pracy.

Po zapoznaniu się z zasadami organizacji i strategii Projektu "Szkoła Promująca Zdrowie" zauważyliśmy wiele wspólnych zasad, sposobów działania łączących nas z siecią szkół promujących zdrowie.

W związku z tym :

W dniu 7 października 2008r. mocą Uchwały Nr 08/08/09 Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82 w Warszawie postanowiła wprowadzić do programu wychowawczego szkoły zagadnienia i działania związane z ubieganiem się o certyfikat Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie  oraz powołała :

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia w następującym składzie:
          p. Joanna Cegielska - koordynator projektu

p. Małgorzata Jarzębska

p. Teresa Rudnicka

p. Dorota Skupień

p. Alina Sekuła

p. Alicja Świtacz

p. Izabela Ługowska

p. Joanna Jakubowska

p. Barbara Łukasiak- przedstawiciel Rady Rodziców

Pielęgniarka szkolna

W dniu 18 listopada 2008r. mocą Uchwały Nr 10/08/09 Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82 w Warszawie została zapoznana  przez koordynatora  Zespołu do Spraw Promocji Zdrowia p. Joannę Cegielską  z ideą, strategią i koncepcją Szkoły Promującej Zdrowie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

W dniu 18 listopada 2008r. mocą Uchwały Nr 10/08/09 Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82 w Warszawie zatwierdziła i wprowadziła w klasach I-VI  program  promocji zdrowia „Chrońmy nasze   zdrowie” w ramach projektu  „Szkoły Promujące Zdrowie”.

W dniu 13 stycznia 2009r. mocą Uchwały Nr 13/08/09 Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 82 w Warszawie zatwierdziła  harmonogram poszczególnych priorytetów programu „Chrońmy nasze zdrowie”:

1.  Propagowanie zdrowego stylu życia

2.  Działania wspierające zdrowie

3.  Bezpieczeństwo na co dzień

4.  Ruch receptą na zdrowie

5. Zdrowe środowisko

6.  Zasady i reguły w relacjach z innymi

W dniu 16 stycznia 2009r.  zgłosiliśmy akces naszej placówki : Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Dokumentacja została złożona w Kuratorium Oświaty w Warszawie. Koordynatorem wojewódzkim Szkół Promujących Zdrowie była p. Dorota Chmurska.