• KOMUNIKAT DYREKTORA SP82 W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W OKRESIE 1 – 14.02.2021 r.

          • Szanowni Państwo,

            informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U z 2020 r. poz. 1604) w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 12 sierpnia 2020 r. ( Dz. U. z 2020 r. poz. 1389, 1830, 1859, 1870, 1960, 2087) w okresie od 1 do 14 lutego 2021 r. szkoła pracuje w trybie hybrydowym.

            • W klasach I – III realizowane jest nauczanie stacjonarne zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
            • W klasach IV - VIII realizowane jest nauczanie zdalne zgodnie z dotychczasowymi Zasadami realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid – 19 z wykorzystaniem metod
              i technik kształcenia na odległość,
              dostępnymi w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Biblioteka szkolna pracuje w trybie stacjonarnym zgodnie z aktualnym Regulaminem biblioteki i czytelni SP82, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Świetlica szkolna pracuje w trybie stacjonarnym w oparciu o aktualny Regulamin świetlicy szkolnej SP82, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Specjaliści szkolni pracują w trybie hybrydowym; zajęcia z uczniami klas I – III realizowane są stacjonarnie, zajęcia z uczniami klas IV – VIII realizowane są zdalnie, współpraca z rodzicami, nauczycielami lub podmiotami zewnętrznymi realizowana jest w trybie mieszanym.
            • Dla uczniów klas VIII realizowane są w trybie stacjonarnym konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.

            Praca stacjonarna szkoły uwzględnia obowiązujące wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego kraju.  Szczegółowe zasady stacjonarnej pracy szkoły opisane są w Regulaminie organizacji pracy i postępowania prewencyjnego pracowników/rodziców/opiekunów/uczniów SP82 w czasie zagrożenia epidemicznego Covid-19, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.

            Dodatkowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekazywane są uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.

            Barbara Makowska – Opala

            dyrektor szkoły

        • Ogólnopolski Konkurs " Orzeł Matematyczny"
          • Ogólnopolski Konkurs " Orzeł Matematyczny"

          • Dnia 27 października odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Orzeł Matematyczny (jeszcze udało się w formie stacjonarnej), w którym wzięło 63 uczniów klas I - III. Poniżej prezentuję laureatów.

            Klasy II

            Arkadiusz Dymiński, laureat, IV miejsce w kraju

            Franciszek Jurkiewicz, laureat, V miejsce w kraju

            Antek Nguyen Anh, laureat, V miejsce w kraju

            Radomir Broniszewski, laureat, VII miejsce w kraju

            Franciszek Kownacki, laureat, VII miejsce w kraju

            Ilona Król, laureat, VII miejsce w kraju

            Pola Wygocka, laureat, VII miejsce w kraju

            Kuba Krasnodębski, laureat, VIII miejsce w kraju

            Zosia Lech, laureat, VIII miejsce w kraju

            Małgosia Poniatowska, laureat, VIII miejsce w kraju

            Klasy III

            Rozalia Zagórowska, laureat, II miejsce w kraju

            Bartosz Aleksandrowicz, laureat, III miejsce w kraju

            Hania Lisiecka, laureat, IV miejsce w kraju

            Paweł Mackun, laureat, VI miejsce w kraju

            Szymon Błażejczyk, laureat, VII miejsce w kraju

            Michał Makowski, laureat, VII miejsce w kraju

            Bartosz Karaś, laureat, VIII miejsce w kraju

            Adam Majewski, laureat, VIII miejsce w kraju

            Lilianna Marczewska, laureat, VIII miejsce w kraju

            Dominika Tokarska, laureat, VIII miejsce w kraju

            Jan Zieliński, laureat, VIII miejsce w kraju

             

            Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                   Koordynator konkursu Bożena Kuruś

        • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
          • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

          • Z przyjemnością informujemy, iż w XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik uczennica naszej szkoły – Anna Siecińska z klasy 7h została laureatem drugiego miejsca uzyskując 88,33% punktów.

             

            Serdecznie gratulujemy!! 😊

            Tomasz Oder

            szkolny koordynator konkursu

          • Psychologiczne Centrum Wsparcia

          • Szanowni Państwo,

            uprzejmie informuję, iż w Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, którego zadaniem jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, terapeuci i pedagodzy z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.  Zachęcam do zapoznania się z ofertą!

             

            Anna Łukasiak

            wicedyrektor ds. wychowawczych i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej

        • ROK 2021 - ROKIEM KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO
          • ROK 2021 - ROKIEM KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

          • Równo sto lat temu, 22 stycznia 1921 r., urodził się w Warszawie jeden z najwybitniejszych poetów pokolenia Kolumbów, podchorąży Armii Krajowej i podharcmistrz Szarych Szeregów, Krzysztof Kamil Baczyński.

            Wspomniany jubileusz został uczczony ogłoszeniem roku 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

            Lesław Bartelski tak pisał o „Janie Bugaju” (pod tym nazwiskiem ukazywały się konspiracyjne wydania wierszy Baczyńskiego):

            „[...] widzę tego poważnego chłopca o pięknej twarzy, kolegę harcerzy, którzy – w rejonie Arsenału – odbili swego przyjaciela, Jana Bytnara. [...] Dołączył do nich trochę później. Musiał dołączyć, gdyż byli to jego koledzy szkolni. Nie mogło go zabraknąć. Było to jego szczęściem, ale również jego tragedią. Mógł był uniknąć tych obowiązków, ale czy to obroniłoby go przed własnym losem? Jego życie było, choć krótkie, jak gdyby z jakiejś powieści: miłość i poezja; walka i wojna; sława i śmierć. Los tak to urządził, jak gdyby chciał udowodnić światu, że może wszystko dać i jednocześnie wszystko zabrać.”

            Zanim wybuchła wojna Krzysztof planował podjąć studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, bowiem już wcześniej zajmował się tworzeniem grafik i ilustracji. Jako poeta często podejmował tematy filozoficzne, moralne i religijne. Opisywał odczucia pokolenia, które dorastało w przeczuciu śmierci, zmuszone do przedwczesnej dojrzałości i trudnych wyborów. Przyrównywany do Słowackiego poeta poruszał kwestie uniwersalne i ponadczasowe, o czym świadczy jego niegasnąca popularność (widoczna choćby poprzez nieustającą do dziś chęć wokalistów/wokalistek do śpiewania jego wierszy). Pomimo zapisu tragicznego losu, przez twórczość Baczyńskiego przebija także młodzieńcza skłonność do optymizmu, hołdowania wartościom takim, jak wierność, miłość, nadzieja, czy wiara. Jego spuścizna obejmuje ok. 500 wierszy – w czym także subtelne erotyki, dedykowane żonie Barbarze, opowiadania, wierszowany dramat, niedokończoną „powieść fantastyczną” (wydane nakładem Muzeum Literatury „Cudowne przygody pana Piznla Rudego”) i liczne prace plastyczne, których znaczna część, podobnie jak rękopisów, fotografii i pierwodruków, znajduje się w Muzeum Literatury.

            Poeta zginął 4 sierpnia 1944 roku podczas walk w Powstaniu Warszawskim.

            Nauczyciele języka polskiego

        • Wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020
          • Wyniki XV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2020

          • Pragnę poinformować, że w Konkursie Informatycznym „Bóbr” 2020 uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

            Kategoria Junior – Szkoła podstawowa, klasy VII-VIII:

            • III miejsce - Maciej Wyrzykowski kl. 8a
            • III miejsce - Krzysztof Pawłowski kl. 7e
            • Wyróżnienie - Wiktor Biały kl. 8a

            Serdecznie gratulujemy!

            Edyta Ciosek

             

          • KOMUNIKAT DYREKTORA SP82 W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W OKRESIE 18 – 31.01.2021 r.

          • Szanowni Państwo,

            informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U z 2020 r. poz. 1604) w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 12 sierpnia 2020 r. ( Dz. U. z 2020 r. poz. 1389, 1830, 1859, 1870, 1960, 2087) w okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r.  szkoła pracuje w trybie hybrydowym.

            • W klasach I – III realizowane jest nauczanie stacjonarne zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
            • W klasach IV - VIII realizowane jest nauczanie zdalne zgodnie z dotychczasowymi Zasadami realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid – 19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dostępnymi w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Biblioteka szkolna pracuje w trybie stacjonarnym zgodnie z aktualnym Regulaminem biblioteki i czytelni SP82, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Świetlica szkolna pracuje w trybie stacjonarnym w oparciu o aktualny Regulamin świetlicy szkolnej SP82, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
            • Specjaliści szkolni pracują w trybie hybrydowym; zajęcia z uczniami klas I – III realizowane są stacjonarnie, zajęcia z uczniami klas IV – VIII realizowane są zdalnie, współpraca z rodzicami, nauczycielami lub podmiotami zewnętrznymi realizowana jest w trybie mieszanym.
            • Dla uczniów klas VIII realizowane są w trybie stacjonarnym konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.

            Praca stacjonarna szkoły uwzględnia obowiązujące wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego kraju.  Szczegółowe zasady stacjonarnej pracy szkoły opisane są w Regulaminie organizacji pracy i postępowania prewencyjnego pracowników/rodziców/opiekunów/uczniów SP82 w czasie zagrożenia epidemicznego Covid-19, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.

            Dodatkowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekazywane są uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.

            Zachęcam do zapoznania się z pismem Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego skierowanym do rodziców uczniów, w sprawie powrotu klas I-III do nauczania stacjonarnego od 18 stycznia.

            BEZPIECZNY_POWROT_DO_SZKOL_KLAS_I_III_PISMO_PREZYDENTA_DO_RODZICOW.pdf

            Barbara Makowska – Opala

            dyrektor szkoły

        • Wyniki II etapu
          • Wyniki II etapu

          • Z przyjemnością informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zakwalifikowali się:

             

            Maciej Wyrzykowski – klasa 8a

            Marek Sawiak – klasa 8a

            Wiktor Biały – klasa 8a

            Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu.

            Ewelina Baran

        • XVI Olimpiada Matematyczna Juniorów
          • XVI Olimpiada Matematyczna Juniorów

          • Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym - jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.  

            https://omj.edu.pl/

            Z ogromną przyjemnością informujemy, że do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów zakwalifikował się Maciej Wyrzykowski z klasy 8a.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

            Ewelina Baran

        • Wyniki I etapu Konkursów Przedmiotowych 
          • Wyniki I etapu Konkursów Przedmiotowych 

          • Wyniki I etapu Konkursów Przedmiotowych  dla uczniów szkół podstawowych, organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            Z przyjemnością informujemy, że do II etapu zakwalifikowali się:

            Konkurs chemiczny:

            Wiktor Biały – klasa 8a

             

            Konkurs języka angielskiego:

            Jan Szeląg – klasa 8a

            Piotr Michalski – klasa 8a

             

            Konkurs historyczny:

            Piotr Adamczyk – klasa 7d

            Patryk Powsiński – klasa 7d

            Wojciech Ukielski – klasa 7d

             

            Konkurs matematyczny:

            Wiktor Biały – klasa 8a

            Jan Szeląg – klasa 8a

            Maciej Wyrzykowski – klasa 8a

            Marek Sawiak – klasa 8a

            Amelia Ryszkowska – klasa 8a

             

            Konkurs języka rosyjskiego:

            Hurtovyj Hlieb – klasa 7c

             

            Konkurs geograficzny:

            Piotr Adamczyk – klasa 7d

            Emilia Kłosiewicz – klasa 7g

            Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

            Ewelina Baran

            Wicedyrektor Szkoły

             

        • DNI DYSLEKSJI
          • DNI DYSLEKSJI

          • W naszej szkole, w dniach 21 i 22 grudnia odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem „Dni Dysleksji”, której pomysłodawcą i koordynatorem była pani Karolina Sosin-Pospiszył, szkolny terapeuta pedagogiczny.

            W ramach akcji nauczyciele i specjaliści ze szkolnego Zespołu ds. Dysleksji przygotowali różne artykuły, gry dla dzieci i inne materiały edukacyjne. Zespół na co dzień zajmuje się pomocą nauczycielom w przygotowywaniu dostosowań dla uczniów z dysleksją głęboką oraz udzielaniem wsparcia uczniom i ich rodzicom.  Działania w ramach „Dni Dysleksji”, miały charakter edukacyjny a ich celem było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców a także całego środowiska szkolnego. Dysleksja to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu, badania mówią, że dotyka ona ok. 9-10% uczniów. Stąd tak duża potrzeba edukowania zarówno dzieci jak i dorosłych w tym temacie. Dysleksja to nie lenistwo, to nie nowa moda. Przyglądając się biografiom znanych dyslektyków, można zauważyć, że osiągnęli oni życiowy sukces nie pomimo dysleksji, ale dzięki niej,  m.in. Albert Einstein, Pablo Picasso, John Lenon czy nawet sam Adam Mickiewicz.

            W swoich codziennych zmaganiach z dysleksją pamiętajcie o słowach Richarda Paula Evansa:

            „Zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu.”


            Nie sztuka nie mieć trudności, sztuka je pokonać.

            Anna Dubieniecka

            oraz Szkolny Zespół ds. Dysleksji

      • Kontakty

        • ul. S. Konarskiego 20 01-464 Warszawa Poland
        • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
        • (22) 6641098
        • Jolanta Skoczeń 22) 6640699 wew.1 Godz. pracy sekretariatu: Poniedziałek 8.00-16.00 Wtorek 9.00- 17.00 Środa 8.00-16.00 Czwartek 8.00-16.00 Piątek 8.00-16.00 dzień bez interesanta
        • Dorota Nowak (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
      • Logowanie