• Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy

• Z radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy w samorządowym systemowym projekcie, wspierającym jakościowy rozwój szkół. Szkoły mogą się ubiegać o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach. My uzyskaliśmy pozytywną rekomendację w kategorii otwartej „Szkoła z pomysłem na …”

Przyznanie tak zaszczytnego wyróżnienia nie byłoby możliwe bez pasji i zaangażowania, pomysłodawców i uczestników kreatywnych, innowacyjnych i inspirujących inicjatyw realizowanych w naszej szkole.

Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli całej społeczności szkolnej, uczniów, rodziców i nauczycieli, udało nam się wspólnie wypracować, szerokie spektrum interdyscyplinarnych aktywności obejmujących: identyfikowanie i rozwijania talentów, wizualizację efektów, efektywną partycypację przedstawicieli społeczności szkolnej oraz wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych i realizowanie projektów w systemie modułowym.

Dlatego też projekt jaki złożyła nasza szkoła nazwaliśmy „Szkoła z pomysłem na kuźnię talentów”, zawierający przykłady „trampoliny” do sukcesu i „sprężyn” podnoszących  samoocenę. Prezentacje zawierająca opis naszego projektu, znalazła się wśród propozycji dobrych praktyk zamieszczonych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Aleksandra Kupisz - Dynowska

• Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Polsce  blisko 100 tys. osób angażuje się w wolontariat. Pandemia nie zmniejszyła zaangażowania, a jedynie wskazała nowe pola aktywności, zwłaszcza chorym i seniorom.

Istnieją różne rodzaje wolontariatów oraz wolontariusze robią różne rzeczy: zajmują się zwierzętami, starszymi osobami, dziećmi, prawami człowieka, ochroną środowiska, kulturą czy sztuką. Coraz popularniejszy w dzisiejszych czasach jest e-wolontariat, który pozwala pomagać z zza komputera. Pamiętajmy, że wolontariat to nie tylko pomoc innym, ale także budowanie własnych kompetencji.Tak właśnie działają w naszej szkole wolontariusze. Przygotowują kartki, prezentacje tematyczne, zagadki i rebusy dla Seniorów z DPS Syrena. Daje to radość i satysfakcję obydwu stronom.

W naszej szkole z okazji Dnia Wolontariusza został zorganizowany konkurs dla klas I-VIII pt. ,,Większe znaczenie niż pełne kieszenie ma przyjaźń, szacunek i zrozumienie.

Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy plastycznej, natomiast uczniów klas IV-VIII prezentacji multimedialnej.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz przesłane prace.

Zespół ds. wolontariatu

• Konkurs kuratoryjny z historii

• Szanowni Państwo, chciałam z wielką radością powiadomić, że trzech naszych uczniów przeszło do kolejnego etapu KONKURSU KURATORYJNEGO Z HISTORII:

1. Patryk  POWSIŃSKI – klasa 7b

2. Piotr ADAMCZYK – klasa 7d

3. Wojciech UKIELSKI –klasa 7d

Serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Mariola Kalinowska – nauczyciel historii.

• XXIII Warszawski Konkurs Mitologiczny - wyniki -

• 2.12.2020 r. na platformie Testportal.pl odbył się wewnątrzszkolny etap XXIII Warszawskiego Konkursu     Mitologicznego.

Do II międzyszkolnego - półfinałowego etapu zakwalifikowały się się:
             - Milena Mackun kl. 7e,
             - Nikola Chodinow kl. 8a,
             - Anna Siecińska kl. 7h.

Kolejny etap odbędzie się 9.12.2020 r. o godzinie 9.30 na platformie Testportal. Uczestnicy zawalczą o udział w finale przewidzianym na  16.12.2020 r.

Trzymamy kciuki!

Nauczyciele języka polskiego

• Konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że do półfinału konkursu Pix Programming Challenge zakwalifikowali się:

- Mateusz Antoszczyk kl. 4f,

- Piotr Gabański kl. 5d,

- Hubert Majkowski kl. 7a,

- Mateusz Zieliński kl. 8e.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nauczyciele informatyki

•  LOGIA21
          • LOGIA21

• Miło mi poinformować, że Marek Sawiak z kl.8a zakwalifikował się do etapu rejonowego Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA21 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a Markowi gratulujemy i  życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Edyta Ciosek