• Podsumowanie Szkolnego Tygodnia Kreatywności

• 18.08.2015 22:04
      • Pierwszy w historii Szkolny Tydzień Kreatywności za nami! Zgodnie z zapowiedzią obfitował w atrakcje. W szkolnej świetlicy zorganizowane zostały z zapałem i przy współpracy wielu wychowawców świetlicy dwa konkursy. „Zwierzęcy misz masz” ukazał niesamowite hybrydy. Dzieci projektując, a następnie wykonując fantastyczne zwierzęta, doskonale się bawiły i przede wszystkim miały okazję poszerzać swe horyzonty twórczego myślenia. Zostały nagrodzone aż cztery grupy dzieci, które według jurry wykonały najbardziej kreatywne hybrydy.
      • Drugi konkurs rozwijał zdolności literacko-plastyczne naszych najmłodszych uczniów, którzy mieli za zadanie zaprojektować okładkę swojej książki. Aż ciśnie się na usta: „Co dalej?” Czyżby to tylko początek dla naszych autorów i w przyszłości staną się pisarzami i grafikami z krwi i kości. Ktoś wtedy powie: „Moja przygoda z książką zaczęła się już w I klasie szkoły podstawowej, gdy Pani w świetlicy zorganizowała taki ciekawy konkurs…”

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obu konkursach. Życzymy sukcesów, gdyż głęboko wierzymy w moc kreatywności naszych uczniów!

Podczas przedstawienia „Jaś i Małgosia”, przygotowanego przez dzieci z koła teatralnego mieliśmy okazję podziwiać kunszt gry aktorskiej, napięcie, zwroty akcji i wielki zapał do sztuki teatralnej młodych aktorów. A o to przecież chodzi w kreatywności-by ciągle się rozwijać, przeć ku nowym, ulepszać i aranżować na swój sposób zastaną rzeczywistość.

W ramach Szkolnego Tygodnia Kreatywności odbył się jeszcze fascynujący Festiwal Nauki, jak i również konkurs dla klas starszych „Zabawka ze skrawka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a uczniom gratulujemy i wierzymy, iż w przyszłym roku również będą się kreatywnie zmagać z atrakcjami podczas Szkolnego Tygodnia Kreatywności.

Joanna Chochlewicz

Ilona Jodzis