• Festiwal Nauki

• 18.08.2015 21:50
      • Dnia 23 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki zorganizowany z okazji Dnia Ziemi, pod hasłem „W trosce o naszą Ziemię. Z energią zmieńmy źródła”. Uczniowie klas 4-6 przygotowali stoiska rozmieszczone na sali gimnastycznej i placu szkolnym.
      • Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 przemówieniem Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie rozpoczął się pokaz ciekawych eksperymentów zaprezentowanych przez uczniów należących dokoła przyrodniczego, pod kierunkiem nauczycieli przyrody p. Karoliny Klusek i p. Przemysława Jeruszki. Po pokazie uczniowie mogli przystąpić do oglądania stanowisk. Od ich twórców dowiadywali się m.in. jak dbać o zdrowie, jak działa ciśnienie oraz poznawali egzotyczne owoce, przyprawy i rośliny. Za poprawne odpowiedzi w quizach można było otrzymać słodkie nagrody.

Swoje stoisko mieli również nasi goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 341 wraz z opiekunami, którzy stworzyli bardzo ciekawą prezentację dotyczącą prądu. Z wielkim zainteresowaniem oglądali też projekty uczniów z naszej szkoły. Na Festiwalu Nauki mieliśmy również przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 316.

Komisja, w skład której wchodzili: Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala, Pan Profesor Jacek Kijeński, Pan Arkadiusz Nowacki z Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej,  Pani Monika Magdziak i Pani Izabela Ługowska, oceniała estetykę i pomysł na pracę oraz wiedzę w zakresie prezentowanego tematu. Konkurs na najciekawsze stoisko wygrały uczennice z klasy V - Julia Rzeźnik i Weronika Borecka, których projekt pod nazwą „Zrób to sam” przedstawiał samodzielnie wykonane kosmetyki z naturalnych składników. Został też zorganizowany konkurs wiedzy na temat prezentowanych stanowisk. Wygrała go Magda Sobieszuk z klasy 6c. Festiwal zakończył się o godz. 13.30.

Dzięki tej imprezie uczniowie dowiedzieli wielu ciekawych rzeczy i miło spędzili dzień. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni Festiwal Nauki w naszej szkole.

Julia Ukielska, kl.VI b