• Jasełka szkolne

• 18.08.2015 20:15
      • 12 grudnia 2014r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyły się jasełka pt. ,,W drodze do Betlejem”, wyreżyserowane przez p. Agnieszkę Przybyszewską. Sala widowiskowa nie mogła pomieścić wszystkich - wypełniona była po brzegi, tak wielu widzów przybyło na spektakl. Było to rzeczywiście niezwykłe wydarzenie, ponieważ  aktorami byli nauczyciele, dyrektorzy szkoły oraz księża (włącznie z ks. Proboszczem) z pobliskiej parafii św. Łukasza Ewangelisty.
      • Przedstawienie rozpoczęło się piosenką chóru składającego się z klas IV-VI oraz utworu granego na skrzypcach przez p. Hannę Olszak.

Pomiędzy scenami odśpiewane były kolędy i pastorałki przez chór oraz anioły. Muzyczne części występu zostały przygotowane z pomocą p. Marcina Kozieła i p. Hanny Olszak.

Duże wrażenie wywołały diabły. Na ich widok uczniowie żywiołowo reagowali.  Ogromne emocje wzbudziła także walka Archanioła Michała z Lucyferem, która zakończyła się zwycięstwem Dobra.

Na zakończenie na scenę wyszli wszyscy wykonawcy i odśpiewana została pieśń pt. "Znak pokoju”.

Przedstawienie zaskoczyło wielu rozmachem, pięknymi strojami, dekoracjami, które ilustrowały odgrywane sceny. Zachwycała gra aktorska, tańce i śpiew kolęd.  Jasełka pokazały nam, jak długa i uciążliwa była droga do Betlejem,  i jak bardzo Szatan starał się utrudnić spotkanie z narodzonym Chrystusem.

Mam nadzieję, że wszystkim podobał się występ. Czekamy na kolejne!

Obsada.pdf

Film "W drodze do Betlejem"

Julia Ukielska

uczennica klasy VIb