• Starsi - Młodszym

• 18.08.2015 22:00
      • Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa. Tu wszystko jest możliwe, dzieciaki z klas IVF i IVB są szczęśliwe, bo zainspirowane fantastyczną lekturą Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa” stworzyły, pod kierunkiem p.  Katarzyny Supeł-Sokulskiej i p. Violetty Wargin, swoje akademie w miniaturze.
      • Dwa tygodnie dzieci z klas młodszych mogły podziwiać  Akademię Ambrożego Kleksa, która według książki mieściła się w pewnym mieście przy ulicy Czekoladowej,  w wielkim parku pełnym zieleni. Cała była otoczona wielkim murem, w którym znajdowały się furtki do innych bajek. Sam budynek był stworzony z kolorowych cegiełek. Na parterze mieściły się sale lekcyjne, piętro wyżej była jadalnia oraz sypialnie, a na najwyższym poziomie znajdowały się sekrety Pana Kleksa, do których nikt nie miał dostępu, a sam właściciel wchodził tam tylko przez komin.

My nie musimy tak się wysilać. Wystarczy, że uruchomimy napęd nożny i wejdziemy na korytarz II p. szkoły. Wtedy naszym oczom ukażą się makiety Akademii wykonane różnorodną techniką - od papieroplastyki po klocki lego. Do niedostępnych pomieszczeń szkoły możemy zajrzeć przez okienka. Niektórzy projektanci ułatwili nam życie, wykonując przekrój budynku. Ale, ale, to nie wszystko. Pamiętamy, że wokół gmachu rozciągał się olbrzymi park, pełen tajemniczych miejsc i zakamarków. Nasi twórcy także o tym pamiętali i wyczarowali w tym miejscu wspaniałe, kolorowe cuda. Tym fenomenalnym dziełom przyglądał się szpak Mateusz. Sądzę, że martwił się już nie tylko znalezieniem guzika, ale i wyborem odpowiedniej dla siebie szkoły. I tu ciągnie, i tu nęci - trudny wybór.

Sądzę, że sprawdziło się powiedzenie: Każdy człowiek jest na swój sposób artystą. Autorzy tych prac są tego dobrym przykładem.

Dziękujemy za tę wizualną ucztę, którą w ramach Akcji Starsi-Młodszym zainicjowały panie: Katarzyna Supeł-Sokulska i Violetta Wargin.

Katarzyna Małachowska

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego