• Dzień Tolerancji

• 18.08.2015 19:55
      • 18 listopada 2014 r. w sali widowiskowej art.bemu odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie z klas: IVc, IVd i Ve pod kierunkiem p. H. Lankiewicz oraz p. E. Baran, p. K. Klusek i p. E. Dorskiej przygotowali program artystyczny. Działo się, działo… Oprócz zdobywania informacji na temat tolerancji, uczniowie klas IV -VI obejrzeli film o osobach niepełnosprawnych ruchowo, prezentację multimedialną obrazującą słowa młodych artystów. Poezja, śpiew przy akompaniamencie p. M. Kozieł, pobudzały widzów do wspólnej zabawy. Było tęczowo jak w piosence Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Odzwierciedlała to również dekoracja wykonana przez p. R. Zygadło.
      • Na zakończenie pani dyrektor Barbara Makowska-Opala i p. wice-dyrektor Grażyna Krawczyk rozdały nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego pt.: „Różni, a jednak tacy sami”, zorganizowanego przez p. R. Zygadło i p. A. Łukasiak. Prace można było podziwiać w trakcie apelu. Obecnie zdobią korytarz II piętra. Upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Laureaci konkursu „Różni, a jednak tacy sami”

Klasy IV

I miejsce - Gabriela Żurawik kl. IV d

II miejsce - Patrycja Chodinow . IV d

III miejsce - Kacper Kuligowski . IV d

Klasy V

I miejsce – Maja Pawłowska kl. V e

II miejsce – Maja Bednarska V e

III miejsce – Zuzanna Początek V e

Klasy VI

I miejsce – Zuzanna Tymińska VI d

II miejsce –Anna Kurek VI d

III miejsce – Natalia Kwiecińska VI d

W konkursie zostali wyróżnieni:

Adam Nowak – kl. IV a

Zofia Runo - kl IV d

Maria Wielemborek – - kl IV d

Wiktoria Zgórska - kl IV d

Obchody Dnia Tolerancji na stałe zagościły w naszym kalendarzu szkolnym. W przyszłym roku również będziemy o nim pamiętać. Jednak mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna przekazane wartości i zasady zastosuje w praktyce na co dzień.

Renata Zygadło