• Tydzień Unii Europejskiej

• 18.08.2015 22:18
      • W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w dniach 4 – 8 maja 2015 roku odbył się bardzo kolorowy, smaczny i zachwycający pod względem wiedzy o Unii tydzień europejski. Wszystkie klasy bardzo aktywnie angażowały się w atrakcje i konkursy przewidziane na ten czas przez organizatorów.
      • W klasach najmłodszych odbył się konkurs plastyczno – językowy: „Bajkowa Europa”, polegający na wykonaniu pracy o ulubionej bajce lub bohaterze książek z przeogromnego zasobu europejskiej lietratury dziecięcej. Dzieci pomysłowo przedstawiały między innymi: Krecika, Pinokia, Emila, Dziewczynki z zapałkami, Księżniczki na ziarnku grochu czy Kota w butach. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

wśród klas I: I miejsce - Piotr Mazurek z 1d,   II miejsce - Natalia Zaręba 1g, III miejsce - Karol Włodarczyk 1a
        wyróżnienia: Iga Mateusiak 1c i Małgosia Dróżdż 1i
        wśród klas II: I miejsce - Małgosia Piórczyńska 2a, II miejsce - Julia Szymańska 2e, III miejsce - Robbe Sterckx 2e
        wyróżnienia: Gabrysia Bludnik  2e
        wśród klas III: I miejsce -  Maja Hadło 3a, II miejsce - Joanna Nieciecka 3d, III miejsce - Kuba Czochara 3e

Poza tym klasy III wykonały flagi krajów Unii, które nadawały klimat europejski w wystroju naszej szkoły.

Natomiast w klasach starszych odbyły się zarówno konkursy plastyczne, kulinarne, jak i wiedzowe, w których uczestniczyli reprezentanci poszczególnych klas. Klasy IV każdego dnia wprowadzały nas w klimat niesamowitego smaku, muzyki i tradycji danego kraju. Konkurs – „Smaki i smaczki Europy” wygrała klasa IVa prezentująca Hiszpanię i w nagrodę otrzymała wyjście na lekcję europejską, pt. „Odkryjmy Europę – symbole i państwa” do Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej w Warszawie oraz opaski-odblaski. Pozostałe kiermasze dotyczyły: Grecji, Węgier, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

Klasy V wykonały plakaty ukazyjące atrakcje turystyczne wybranych krajów Unii. Konkurs – „Euro podróże małe i duże” wygrała klasa Vf prezentująca Niemcy i w nagrodę otrzymała wyjście na lekcję europejską, pt. „Podróż po strefie Euro” oraz długopisy. Inne prace pokazywały: Irlandię, Czechy, Chorwację, Holandię i Portugalię.

Klasy VI już indywidualnie brały udział w konkursie: "European Union Spelling Contest", który polegał na przeliterowaniu wylosowanego kraju i stolicy w języku angielskim.

W tygodniu europejskim odbyły się również konkursy wiedzy z języka angielskiego i wiedzy o Unii dla klas IV – VI:

• Macmillan Primary School Tournament, gdzie największą ilością punktów w etapie szkolnym wyróżnili się: Michał Osuch 4d, Michalina Krawczyk Ve i Jakub Wyrzykowski VIb. Uczniowie reprezentowali szkołę w II etapie konkursu wśród innych szkół bemowskich 15 maja 2015 roku.
        • Albus – konkurs ogólnopolski
        • Quiz wiedzy o Unii, który odbył się dla wszystkich klas podczas apelu podsumowującego tydzień europejski, 8 maja 2015 roku. Najwięcej punktów na poziomie klas IV zdobyła klasa IV b, klas V – V f i klas VI klasaVIc.

Ogromne gratulacje dla wszystkich małych Europejczyków.

W piątek 8. 05. 2015 społeczność szkolna ubrała się w żółto – niebieskie barwy i uczestniczyła w podsumowaniu tygodnia europejskiego, gdzie wszystkim klasom i uczestnikom konkursów wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe
        i upominki, które zostały ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

Wszyskim uczestnikom konkursów i różnych przedsięwzięć oraz ich wychowawcom dziękujemy za wspaniały udział w tym pełnym atrakcji i emocji czasie.

Zespół Języków Obcych
        z SP 82 w Warszawie