• Podsumowanie I półrocza r. szk. 2015/2016

• 18.08.2015 20:48
      • Do Społeczności Szkolnej

W dniach 3, 4 lutego b.r. podczas obrad Rady Pedagogicznej oraz zebrania Rady Rodziców i Zespołu kierowniczego naszej szkoły dokonano podsumowania efektów pracy społeczności szkolnej w I półroczu roku szkol. 2014/2015.

• Z zadowoleniem informuję, że analiza wyników klasyfikacji śródrocznej wykazała wysoki poziom osiągnięć uczniów w poszczególnych klasach. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka średnia ocen uczniów we wszystkich klasach II – VI, wzrastająca liczba ocen bardzo dobrych i wzorowych z zachowania oraz wzrastający, bardzo wysoki wskaźnik obecności uczniów w szkole. Szczegółowe dane analityczne dotyczące klasyfikacji śródrocznej przedstawione są na tablicy informacyjnej w szatni szkolnej. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami tej analizy.

Jednocześnie informuję, że sprawozdania z pracy poszczególnych zespołów, komisji i agend szkolnych wskazują, że zakładane plany zostały zrealizowane, a efekty pracy poddano analizie wytyczając wnioski do pracy w kolejnym półroczu.

Na podkreślenie zasługuje rzetelna realizacja wydarzeń i uroczystości szkolnych zaplanowanych w rocznym Harmonogramie. Zrealizowane uroczystości, wydarzenia szkolne, wycieczki i warsztaty edukacyjne przyczyniają się do rozwoju zainteresowań uczniów, kształtują postawy i pożądane wartości. Nade wszystko sprzyjają uczeniu się dzieci w sposób czynny, oparty na ciekawości poznawczej.

W I półroczu tego roku nasi uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach przedmiotowych. Z radością informuję, że wielu uczniów szkoły to laureaci olimpiad oraz zdobywcy najwyższych miejsc i wyróżnień.

Szczegolne_osiagniecia_uczniow_w_konkursach_w_I_polroczu_2014-2015.pdf

W oparciu o ścisłą i efektywną współpracę dyrekcji szkoły z organem prowadzącym szkołę udało się wzbogacić zasoby szkoły oraz unowocześnić jej wnętrza. Szczególnie istotny jest zakup znacznej ilości zestawów interaktywnych, wyposażenia pracowni internetowej i serwerowni oraz sprzętu komputerowego na potrzeby poszczególnych nauczycieli.

Wykaz_wzbogacenia_bazy_szkoly.pdf

Na szczególną uwagę zasługuje duże zaangażowanie rodziców naszych uczniów w zmiany zachodzące w szkole obecnie oraz planowane w przyszłości. Dzięki fachowej pomocy architekta, p. Jarosława Dąbrowskiego, rodzica uczennicy kl. II e, architekta wnętrz, p. Marty Grzeszczak, mamy ucznia z kl. I c stworzone zostały projekty modernizacji kolejnych części obiektu szkolnego. Są one podstawą zmian realizowanych w szkole w zależności od posiadanych możliwości finansowych.

Zdjęcia projektów: I piętro, II piętro, stołówka

Z radością informuję, że w oparciu o powyższe projekty wyremontowano stołówkę szkolną oraz 6 sal lekcyjnych wyposażając je jednocześnie w nowoczesny sprzęt audiowizualny i dostosowując przestrzeń edukacyjną do potrzeb małych dzieci.

Zdjęcia wyremontowanych sal i stołówki

Przy pomocy rodzica ucznia z kl. I c – p. Mariusza Szerszenia, przy wsparciu organu prowadzącego dokonano modernizacji kuchni i stołówki szkolnej zwłaszcza w obszarze unowocześnienia systemu wentylacji i unowocześnienia procesu produkcji posiłków.

Zdjęcia wyremontowanej kuchni

Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za rzetelną pracę i wzajemne wsparcie. Dziękuję również wszystkim rodzicom i sojusznikom zewnętrznym szkoły. Zapraszam Państwa do dalszej współpracy.

Razem możemy więcej!

Barbara Makowska-Opala