• Festiwal Mistrzów Kodowania

• 18.08.2015 22:27
      • W r. szk. 2014/2015 nasza szkoła brała udział w II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Od września uczniowie tworzyli  gry, pokazy, historyjki i inne projekty, wykorzystując do tego celu darmowy program Scratch.
      • 1 czerwca 2015r. na Stadionie Narodowym miał miejsce Festiwal podsumowujący działania wszystkich Mistrzów Kodowania. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Markowska i Gabriela Żurawik z kl. 4d, Paweł Mroziuk z kl. 5c i Łukasz Wróbel z kl. 6a wraz z panią Hanną Lankiewicz. Spędziliśmy Dzień Dziecka na Stadionie Narodowym bawiąc się oraz prezentując efekty ciężkiej, lecz przyjemnej pracy uczniów z programem Scratch.

Organizatorzy zaprosili na tę uroczystość znakomitych gości, m. in. .Ministra Administracji i Cyfryzacji, pana Andrzeja Halickiego, Lidera Cyfryzacji i pełnomocnika ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji, pana Włodzimierza Marcińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, panią Iwonę Wendel, Posła na sejm RP, panią Joannę Fabisiak, Posła na Sejm RP i Zastępcę Przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, pana Grzegorza Napieralskiego. Obecny był również prezes Samsung Electronics Polska, pan Hadrian Baumann oraz Koordynatorka Mistrzów Kodowania, pani Iwona Brzózka.

Festiwal poprowadził znany prezenter telewizyjny, pan Tomasz Kammel.

Przybyli na uroczystość uczniowie i nauczyciele z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali specjalnie przygotowaną na tę uroczystość prezentację podsumowującą nasze całoroczne działania. Prezentacja została oczywiście przygotowana w środowisku Scratch. Jej pomysłodawcą był Łukasz Wróbel z kl. 6a. Pokaz wywarł na oglądających ogromne wrażenie, a nasi uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Podczas pobytu na Stadionie Narodowym mieliśmy okazję zwiedzić ten wspaniały obiekt, pograć w piłkę, strzelać bramki, jak również uwiecznić nasz pobyt  pamiątkowym selfie ze Scratchowym Kotem.

To był fantastyczny dzień, pełen wrażeń i emocji.

Poniżej projekty uczniów, przygotowane na Festiwal Mistrzów Kodowania.

https://scratch.mit.edu/projects/63452040/#editor - prezentacja

https://scratch.mit.edu/projects/63951928/#fullscreen - gra