• Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych

• 18.08.2015 20:49
      • 11 lutego 2015r. odbyły się Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych. Nasza szkoła już po raz drugi była gospodarzem Dzielnicowych Obchodów DBI, nad którymi Honorowy Patronat objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, pan Krzysztof Zygrzak.
      • Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury, gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Bemowo p. Krzysztofa Zygrzaka, Zastępcę Burmistrza p. Jakuba Gręziaka, panią Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bemowo – Katarzynę Załuską-Schumacher, Przewodniczącą Komisji Edukacji dla Dzielnicy Bemowo – p. Wiesławę Schubert-Figarską, Przedstawicielkę Wydziału Sportu, Kultury i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo – p. Sylwię Kowalską-Waś, Dyrektorów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów z Bemowskich Szkół Podstawowych.

Swoją obecnością zaszczycił nas również funkcjonariusz Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo, Dzielnicowy p. Jerzy Pajkowski, z którym uczniowie naszej szkoły przeprowadzili rozmowę na temat cyberprzemocy. Rady i wskazówki o rozważnym korzystaniu z internetu, udzielone przez funkcjonariusza policji na pewno zapadną w pamięć młodym bemowskim internautom.

Ponadto uczniowie z klasy 4c, 4d i 4e zaprezentowali ciekawy i pouczający program artystyczny pt. „Z bajką bezpieczniej”, ukazujący w zabawny sposób bezpieczne korzystanie z komputera i internetu. Bemowskie Sieciaki potrafią rozsądnie korzystać z sieci i na niebezpieczne pytania udzielają bezpiecznych odpowiedzi. Udowodnili to wzorowo rozwiązując mini quiz komputerowy, przygotowany przez uczennicę naszej szkoły.

Po części artystycznej Burmistrz Dzielnicy Bemowo p. Krzysztof Zygrzak i p. Dyrektor Szkoły Barbara Makowska-Opala wręczyli dyplomy i nagrody laureatom Dzielnicowego Konkursu Plastycznego dla klas I-III i Dzielnicowego Konkursu Multimedialnego dla klas IV-VI „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Konkurs zorganizowały nauczycielki z naszej szkoły: Hanna Lankiewicz, Ewelina Baran i Katarzyna Łojko. Fundatorem nagród była Dzielnica Bemowo. Z każdej bemowskiej szkoły podstawowej nadesłano wiele interesujących prac plastycznych oraz prezentacji multimedialnych. Jury, w skład którego wchodziły panie: Agnieszka Kownatka z SP 306, Małgorzata Wojtak z SP 357 i Sylwia Kowalska-Waś, reprezentująca Dzielnicę Bemowo, miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić najlepszych. Nagrodzono 37 uczniów. Ci, którym nie udało się stanąć na podium, otrzymali dyplomy za udział w konkursie i słodkie upominki. Wyróżnione prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas uroczystości i wyeksponowane na pokonkursowej wystawie, przygotowanej przez p. Renatę Zygadło.

Podziękowania za zaangażowanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz materiały edukacyjne DBI 2015 otrzymali nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbał nauczyciel muzyki p. Marcin Kozieł.

Dużą atrakcją dla dzieci był Bemiś – maskotka Bemowa, z którym uczniowie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

To była wspaniała uroczystość, z której relację można oglądać w lokalnej telewizji TV Górczewska.

A oto laureaci Dzielnicowego Konkursu Plastycznego i  Multimedialnego z naszej szkoły.

L.p.

Paweł Pawłowicz

kl. VId

wyróżnienie

Doceniając wysiłek naszych uczniów, którzy przygotowali wiele ciekawych i wartościowych prac multimedialnych w ramach konkursu, pani Dyrektor szkoły wyróżniła dodatkowo 5 uczniów Nagrodą Dyrektora Szkoły. To były wspaniałe prezentacje, ale zgodnie z regulaminem ograniczającym każdą szkołę do wytypowania 5 prac, nie mogły wziąć udziału w etapie dzielnicowym konkursu. Fundatorem tych nagród była Rada Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowanie.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali:

1. Leonard Kijeński, kl. IVc

2. Michalina Krawczyk, kl. Ve