• 18.08.2015 19:54
      • 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski.  Listopad 1918 roku wieńczył ponad stuletnie dążenie kilku pokoleń Polaków  do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

W związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole uroczyste apele.

• 7 listopada 2014 roku dla klas I-III występ przygotowała klasa II b pod opieką pani Mirosławy Madej, a 13 listopada 2014 roku dla klas IV-VI uroczystość przygotowały klasy VI a i VI c pod opieką pani Wiesławy Karasiewicz i pani Magdaleny Świętochowskiej oraz chór szkolny pod opieką pani Hanny Olszak.

Uczniowie klasy II b zaprezentowali program artystyczny pt „Historia Polski w piosence”. W I części programu dzieci śpiewały pieśni ułańskie. Jedna z uczennic Róża Szymańska pięknie zaśpiewała wzruszającą piosenkę „Pąki białych róż”.

W II części programu uczniowie śpiewali piosenki o początkach państwa polskiego.

Przy śpiewaniu prezentowali mini-scenki z legend związanych z Krakowem i Warszawą. Dzieci przebrane były w stroje ludowe z różnych regionów Polski, które wypożyczyła mama ucznia pani Justyna Cieślak.

Tą drogą pani Mirosława Madej chciała podziękować pani Justynie Cieślak i pani Dorocie Kasprowicz, które pomagały podczas apelu.

Uczestnicy widowiska dla klas IV -VI przedstawiali scenki patriotyczne, recytowali wiersze i śpiewali pieśni.

Dzięki prezentacji przygotowanej przez panią Hannę Lankiewicz przybliżono uczniom bohaterów walk o wolność naszej ojczyzny.

Na uroczystościach gościliśmy dyrektorów SP nr 82, panią Barbarę Makowską-Opalę, panią Grażynę Krawczyk oraz pana Przemysława Jeruszkę.

Uczniowie i nauczyciele wysłuchali treści przedstawionych podczas uroczystości w ciszy i skupieniu. Prezentowali postawę pełną szacunku w stosunku do tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Mirosława Madej

Wiesława Karasiewicz