• Dzień Promocji Zdrowia

• 18.08.2015 22:20
      • Dnia 22 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Sporty różne uprawiamy – bo o zdrowie swoje dbamy”.
      • Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji przedstawień w sali widowiskowej. Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klasy IIa i VIe, przygotowane pod opieką pań: Katarzyny Supeł-Sokulskiej oraz Anny Łukasiak.

Przedstawienie dla klas pierwszego etapu edukacyjnego zaprezentowała klasa IId pod opieką pań: Małgorzaty Jarzębskiej i Lilianny Hałki. Podczas uroczystości goście obejrzeli prezentację zdjęć z 8 lat działań w ramach realizacji Projektu Szkoły Promującej Zdrowie, wysłuchali krótkiego wywiadu z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Wyszkowską. Na scenie pojawili się również piłkarze Klubu Sportowego Polonia Warszawa. Pokaz dryblowania i historie związane z piłką nożną zainteresowały niejednego chłopca, ale również zgromadzonych na sali rodziców.

Po zakończeniu występu piłkarze z maskotką klubową panterą Ewą oraz trenerem klubu  pozowali do wspólnych zdjęć. Następnie wszyscy udali się na korytarze szkolne, gdzie uczniowie z rodzicami i wychowawcami przygotowali stoiska związane z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych.

Na pierwszym piętrze uczniowie mogli spróbować własnych sił, sprawdzając swoje umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Stanowisko było przygotowane przez wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża. Na boiskach szkolnych nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na ten dzień różne zadania m.in. stanowisko aerobiku i kilka stanowisk z konkurencjami sportowymi. Chętni uczniowie rozegrali na boisku mecz piłki nożnej z zawodnikami Polonii Warszawa.

Po wysiłku sportowym uczniowie udali się do Kawiarenki „POD CHMURKĄ” zaaranżowanej na dziedzińcu szkolnym, gdzie rodzice i uczniowie sprzedawali za symboliczną opłatą samodzielnie przygotowane potrawy. Mogliśmy zjeść m.in.: sałatki warzywne, owocowe, koktajle, świeżo wyciskane soki, ciasta marchewkowe, mufinki, kanapki i wiele innych smakołyków. W tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup sprzętu AGD, potrzebnego do organizowania szkolnych warsztatów kulinarnych. Całokształt wydarzeń tego dnia trwał od godziny 9.00 do 14.00. Wszyscy pod koniec dnia byli zadowoleni z dobrze wykonanego zadania. To był dzień pełen wrażeń i przeżyć nie tylko sportowych, ale również doznań … smakowych.

Małgorzata Jarzębska