Archiwum 2013/2014

„Z życia pewnej klasy”- przedstawienie z okazji MDD

Dnia 28.05.2014 r. z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka grupa teatralna z klasy II a zaprezentowała spektakl pt. „Z życia pewnej klasy”, które adresowane było do uczniów z klas I-III. Nad dopracowaniem wszelkich szczegółów i przygotowaniem uczniów do występu czuwała p. Joanna Cegielska.

Przedstawienie opowiadało o losach uczniów pewnej klasy. Dzieci były nadzwyczajne, a zarazem pouczające. Część z nich znakomicie wcieliła się rolę nauczycieli poszczególnych przedmiotów, a część pełniła rolę narratorów przypominających o podstawowych zasadach prawidłowego zachowania w szkole, w domu, na ulicy.

Wszystkie pouczenia zaprezentowane w przedstawieniu przypominały o używaniu zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym przez społeczność szkolną,, przez otoczenie i najbliższe środowisko. Chociaż spektakl zagrany był przez uczniów, to wyglądało to naprawdę profesjonalnie. Gra aktorska była bardzo dobra. Publiczność reagowała adekwatnie do tego, do działo się na scenie, szczególnie żywiołowo na sceny, które były dowcipne. Szkolni aktorzy podeszli do scenariusza bardzo poważnie. Widać było u nich zaangażowanie i determinację, aby jak najdokładniej odzwierciedlić nastrój przedstawienia. Dopełnieniem była muzyka  idealnie dopasowana do spektaklu, która wpływała również na odbiór sztuki.

Joanna Cegielska