Archiwum 2013/2014

Wizyta ks. Biskupa Rafała Markowskiego w naszej szkole

W ramach wizytacji kanonicznej Parafii św. Łukasza, dnia 10 marca odwiedził naszą szkołę ks. Biskup Rafał Markowski. Z tej okazji postanowiliśmy zaprezentować księdzu Biskupowi naszą szkołę, jej program i wartości, którym hołdujemy zgodnie z koncepcją szkoły i według nauczania Jana Pawła II – naszego patrona. Ksiądz Biskup oprowadzany po szkole przez Panie Wicedyrektorki, miał okazję porozmawiać  z uczniami, którzy także nim zainteresowani chętnie zadawali pytania.

Głównym punktem programu wizytacji był uroczysty Apel, którego hasłem były słowa naszego Patrona: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest i czym dzieli się z innymi.” W czasie uroczystości zaprezentowaliśmy: jak w naszej szkole to hasło realizujemy (zbiórki środków na cele charytatywne, na misje w Afryce, na Syberii), pięknie przygotowaną prezentację o jubileuszu szkoły i nadania imienia nowego patrona. Ilustracje stanowiły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, a także tańce i pantomima w wykonaniu uczniów klasy Vb.

Ksiądz Biskup przemówił do zgromadzonych w Sali widowiskowej nauczycieli, uczniów oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Po Apelu zaprosiliśmy ks. Biskupa na „papieskie kremówki” zafundowane przez ks. Proboszcza z parafii św. Łukasza.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za przybycie, za życzliwe słowa skierowane pod adresem naszej , serdeczność  i wspaniałe wrażenie, jakie zostawił w naszych sercach.

Agnieszka Przybyszewska