Archiwum 2013/2014

III Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych

12 lutego 2014r. odbyły się III Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, pan Albert Stoma.

W ramach tegorocznych obchodów w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród za Dzielnicowy Konkurs „Bezpieczna przygoda z Internetem”, który zorganizowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82: Hanna Lankiewicz i Małgorzata Wojtak. Bemowskie Sieciaki z klas I – III przygotowały plakaty, natomiast uczniowie z klas IV – VI prezentacje multimedialne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Z każdej bemowskiej szkoły podstawowej nadesłano wiele interesujących prac. Jury, w skład którego wchodziły panie: Agnieszka Kownatka z SP 306, Jolanta Wiercioch z SP 316 i Małgorzata Wojtak z SP 82, miało naprawdę trudny wybór. Nagrodzono 42 uczniów.

Podczas uroczystości Dzielnicę Bemowo reprezentował Zastępca Burmistrza, pan Marek Karpiński. Razem z panią dyrektor szkoły Beatą Ciesielską - Pocialik przywitali zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli z bemowskich szkół podstawowych, a następnie wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu oraz podziękowania nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursu.

Uczniowie z naszej szkoły z klas: 6b, 6c i 5e pod kierunkiem nauczycieli: Hanny Lankiewicz, Eweliny Baran i Małgorzaty Wojtak zaprezentowali ciekawy i pouczający program artystyczny, ukazujący szkodliwy wpływ nadużywania komputera i Internetu. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli film edukacyjny z serii „Owce w sieci”, fragmenty nagrodzonych prezentacji komputerowych, wysłuchali sieciakowej piosenki i wzięli udział mini quizie komputerowym. Bemowskie Sieciaki wiedzą jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu. Na wszystkie pytania odpowiedziały prawidłowo.

Przy  wejściu do sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury wychowankowie naszej szkoły, jak i zaproszeni goście mogli obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych, którą przygotowały panie: H. Lankiewicz, E. Baran i R. Zygadło.

Renata Zygadło

Hanna Lankiewicz