Archiwum 2013/2014

Świąteczny Dzień Języków Obcych

W dniu 18.12.2013r. w naszej szkole odbył się Świąteczny Dzień Języków Obcych, przygotowane przez uczniów i nauczycieli języka angielskiego. Goście obejrzeli krótkie przedstawienie i poznali wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej  „Must be the Christmas Music”.

Szkolne koło teatralne Drama Club pod opieką  p.Urszuli Głodowskiej przygotowało krótkie przedstawienie pt. „Clausarella”. Opowiadało o Tedzie, synu Świętego Mikołaja oraz o Clausarelli, dziewczynie mieszkającej z dwiema przyrodnimi siostrami: Gretched i Begonią.
Mama Claus przygotowywała Teda do zajęcia miejsca jego ojca, który w tym czasie pracował w barze karaoke jako kelner.
-And Since your father ran off to Bermuda to work in karaoke bar, you’re the one who’s got to Carry on his legacy –M. Clous
Tymczasem w domu Clausarelli trwały wielkie przygotowania…
-I love that guy! –Begonia
-And he’s gonna be the new Santa Clous, and he’s pick someone to be the new Mrs. Clous!
-Gretched
W role bohaterów wcielili się uczniowie kl.Vb: Clausarella-Karina Drobek, Ted-Filip Zdanowski, Gretched-Zuzanna Zakewicz, Begonia-Aleksandra Seklecka, Fairy Godelf-Jakub Wyrzykowski, Mama Clous-Klaudia Nowak, Narrator-Julia Ukielska, Konferansjer 1-Maja Wrońska, Konferansjer 2-Halina Viniavska, Flecistka-Katarzyna Czubkowska.
Całe przedstawienie zostało przygotowane  tylko w języku angielskim!

W trakcie tego wydarzenia ogłoszone zostały wyniki konkursu „Must be the Christmas Music”, którego laureatami zostali:

I miejsce – Maja Kucharczyk, Maja Stawarz, Olga Kowalska, Paulina Lipska, Sara Belhuari, Dagmara Wiater - SP 82 w utworze „Merry Christmas Everyone”
II miejsce  ex aequo- Weronika Rucińska - SP 82 w utworze „Silent Night”

- Maja Mika - SP 82 w utworze „Merry Christmas Everyone”
III miejsce- Adam Siwek - ZS46 w utworze „Jingle Bells”

Wyróżnienia:  1. Kamila Krupa i Agata Kozieł - SP 316 „We Wish You a Merry Christmas”
                       2.
Julia Lasek i Natalia Choińska - SP 316 „Silent Night”

3. Wiktoria Tarapata - ZS46 „Santa Clous is Coming to Town”

Gratulujemy uczestnikom i życzymy Wesołych Świąt!

Nauczyciele języka angielskiego