• DZIEŃ TAŃCA I PIOSENKI W SP 82 - IX EDYCJA

• 18.08.2015 12:36
      • W dniach 9 i 10 czerwca 2014 roku odbył się Dzień Tańca i Piosenki. Jak co roku (już od dziewięciu lat) jest to święto tanecznych i wokalnych prezentacji. Był to dzień podsumowujący działalność taneczną i wokalną  w roku szkolnym 2013/2014. Głównymi artystami na scenie Bemowskiego Centrum Kultury byli  uczniowie należący do zespołu tanecznego „Tempo” oraz soliści i zespoły wokalne z kl. II a. Motywem przewodnim prezentacji tanecznych była  muzyka filmowa.
      • Widownia mogła obejrzeć wiele układów choreograficznych, w tym m.in. widowisko taneczne „Piraci  z Karaibów” oraz „Koty”.  Poprzez taniec z drugą osobą czy oglądanie tańca innych ludzi mamy możliwość pełnego poczucia i zrozumienia emocji, które w nim przekazują. Dlatego dnia 10 czerwca mieliśmy przyjemność gościć Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich i V- ce Mistrzów w tańcach standardowych: Konrada Kucharczyka i Aleksandrę Podsiadły  Profesjonalny pokaz zauroczył wszystkich gości.

Oprócz  wspaniałych występów tanecznych widownia usłyszała znakomite wykonania  polskich piosenek. Zaprezentowały  je zespoły wokalne oraz  laureaci i uczestnicy konkursów na szczeblu stołecznym i mazowiecki: Maja Olszewska, Zosia Szczerbińska, Roksana Wojcieszak, Karolina Zaborek, Tymoteusz Nowak. Dnia 9 czerwca 2014 na zakończenie spotkania wszyscy obecni (występujący i widzowie) zaśpiewali wspólnie piosenkę  zespołu Budka Suflera „Takie Tango”. Natomiast dn.10 czerwca 2014 zostały wręczone nagrody laureatom konkursu tanecznego  festiwalu „ Asteriada 2014”.

Organizacją przedsięwzięcia i przygotowaniem uczniów do występów zajęła się p. Joanna Cegielska. Należą się jednak ogromne podziękowania za pomoc p. Renacie Hadło, p. Justynie Głowacz, p. Mariuszowi Domurad oraz pozostałym Rodzicom, którzy przyczynili się do zaplanowania i zrealizowania  uroczystości. W roli prowadzących zadebiutowali  uczniowie z grupy teatralnej: Jarosław Nowak, Jakub Wojno i Antoni  Kołtan.

Podczas szkolnego święta muzycznego dzieciom przyglądała się publiczność, która nagradzała brawami wszystkie prezentacje artystyczne. Na scenie widać było duży nakład pracy, talent ale też wielką radość płynącą właśnie z tańca i piosenki.

Joanna Cegielska