• III Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych

• 18.08.2015 12:08
      • 12 lutego 2014r. odbyły się III Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, pan Albert Stoma.
      • W ramach tegorocznych obchodów w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród za Dzielnicowy Konkurs „Bezpieczna przygoda z Internetem”, który zorganizowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82: Hanna Lankiewicz i Małgorzata Wojtak. Bemowskie Sieciaki z klas I – III przygotowały plakaty, natomiast uczniowie z klas IV – VI prezentacje multimedialne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Z każdej bemowskiej szkoły podstawowej nadesłano wiele interesujących prac. Jury, w skład którego wchodziły panie: Agnieszka Kownatka z SP 306, Jolanta Wiercioch z SP 316 i Małgorzata Wojtak z SP 82, miało naprawdę trudny wybór. Nagrodzono 42 uczniów.

Podczas uroczystości Dzielnicę Bemowo reprezentował Zastępca Burmistrza, pan Marek Karpiński. Razem z panią dyrektor szkoły Beatą Ciesielską - Pocialik przywitali zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli z bemowskich szkół podstawowych, a następnie wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu oraz podziękowania nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursu.

Uczniowie z naszej szkoły z klas: 6b, 6c i 5e pod kierunkiem nauczycieli: Hanny Lankiewicz, Eweliny Baran i Małgorzaty Wojtak zaprezentowali ciekawy i pouczający program artystyczny, ukazujący szkodliwy wpływ nadużywania komputera i Internetu. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli film edukacyjny z serii „Owce w sieci”, fragmenty nagrodzonych prezentacji komputerowych, wysłuchali sieciakowej piosenki i wzięli udział mini quizie komputerowym. Bemowskie Sieciaki wiedzą jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu. Na wszystkie pytania odpowiedziały prawidłowo.

Przy  wejściu do sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury wychowankowie naszej szkoły, jak i zaproszeni goście mogli obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych, którą przygotowały panie: H. Lankiewicz, E. Baran i R. Zygadło.

Renata Zygadło

Hanna Lankiewicz