• „ZAŚPIEWAJ  MI   PIOSENKĘ” Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
      • „ZAŚPIEWAJ MI PIOSENKĘ” Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

• 15.05.2017 07:07
      • 1. Celem konkursu jest:
        - propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,
        - twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży ,
        - rozwijanie talentów estradowych.
      • 2. Konkurs ma zasięg szkolny i skierowany jest do uczniów z klas I-VI .
        Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie w następujących kategoriach:
        a) soliści i zespoły : klasy I-II ,
        b) soliści i zespoły : klasy III- IV,
        c) soliści i zespoły : klasy V-VI.

3. Konkurs jest jednostopniowy. Każdy uczestnik może zaprezentować tylko jedną  piosenkę przy wykorzystaniu :

• podkładu muzycznego

•  instrumentu muzycznego.

4. Termin zgłoszenia:  do dnia 1 czerwca 2017r. włącznie

Zgłoszenia prosimy kierować do:

p. Joanny Cegielskiej – kl. I-III

p.  Hanny Olszak- kl. IV-VI

5. Wymagania:
        - płyta CD z nagranym podkładem muzycznym wyłącznie na dobrej jakości płycie CD zaopatrzone w następujące dane: imię i nazwisko wykonawcy, numer podkładu na płycie, tytuł utworu, precyzyjny czas trwania nagrania

- brane będą pod uwagę piosenki wyłącznie w języku polskim , dopasowane formą i treścią do wieku.

- czas na wykonanie piosenki max. 4 min.

6. Termin przesłuchań : 5 czerwca 2017r. godz. 13.30

7. Komisja Artystyczna (Jury) powołana przez Organizatorów Konkursu wyłania laureatów i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

8. Kryteria konkursu:
        a) dobór repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników,
        b) umiejętności wokalne,
        c) ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki.

9. Lista  nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej SP nr 82.

10. Komisja Artystyczna Konkursu (Jury) ma prawo nie przyznawać nagród w danej kategorii, w przypadku, gdy poziom prezentacji nie będzie spełniał wymogów regulaminu oraz kryteriów ustalonych przez organizatora.

11. Przewidziane są nagrody:
        • NAGRODY RZECZOWE I DYPLOMY dla laureatów za zajęcie I, II i III miejsca we wszystkich kategoriach,
        • DYPLOMY dla wyróżnionych.

12. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas Dnia Tańca i Piosenki dn.7 czerwca 2017r.

ZAPRASZAMY MIŁOSNIKÓW ŚPIEWANIA

DO UDZIAŁU W KONKURSIE smiley