• Regulamin konkursu na tekst hymnu Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 82  im. Jana Pawła II w Warszawie ogłoszonego w związku z Jubileuszem 55-lecia istnienia Szkoły
      • Regulamin konkursu na tekst hymnu Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie ogłoszonego w związku z Jubileuszem 55-lecia istnienia Szkoły

• 03.04.2017 23:06
      • I Organizator konkursu

Organizatorem i koordynatorem konkursu na opracowanie tekstu hymnu szkoły jest Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 imienia Jana Pawła II w Warszawie.

II Cele konkursu:

1. Rozbudzanie zainteresowania postacią Jana Pawła II – Patrona Szkoły, autorytetu moralnego.

2. Uświadomienie roli hymnu w społeczności szkolnej.

3. Pobudzanie aktywności twórczej wśród dzieci i ich rodziców.

4. Popularyzacja szkoły oraz jej Patrona - Jana Pawła II - w środowisku lokalnym.

5. Rozbudzanie uczuć patriotycznych i poczucia identyfikacji z własnym środowiskiem.

6. Wzbogacenie tradycji i symboli szkoły.

7. Stworzenie hymnu - pieśni umacniającej więź uczniów z własną szkołą i jej Patronem.

8. Kształtowanie emocjonalnego stosunku uczniów do symbolu narodowego, jakim jest hymn oraz jej Patrona Jana Pawła II.

III Warunki uczestnictwa w konkursie

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, uczniowie z rodzicami oraz absolwenci Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.

2.  Projekty konkursowe nie mogą być realizowane grupowo, chyba że dotyczy on ucznia wraz z rodzicami.

3. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.

4. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

IV Zasady uczestnictwa

1. Tematyka hymnu powinna być związana ze szkołą oraz jej Patronem - Janem Pawłem II, jego naukami i wskazówkami etyczno - moralnymi oraz Koncepcją Pracy Szkoły.

2. Hymn powinien zawierać dwie zwrotki i refren.

3. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt.

4. Prace konkursowe należy przekazać w formie wydruku oraz w formie elektronicznej (pendrive) w zamkniętej kopercie. Prace powinny być opatrzone informacją zawierającą imię i nazwisko oraz adres e-mail autora.

5. Prace powinny być opatrzone informacją zawierającą imię i nazwisko autora wraz z adresem zamieszkania.

6. Organizator nie zwraca nadesłanego tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość publikowania wybranego tekstu.

V Miejsce i termin składania prac konkursowych

1. Prace należy składać do dnia 28 kwietnia 2017 r. do p. Katarzyny Supeł - Sokulskiej lub p. Magdaleny Świętochowskiej.

2. Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.

3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane. W przypadku prac nadesłanych do szkoły decyduje data stempla pocztowego.

VI Ocena prac konkursowych

1. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, w składzie:

• p. Barbara Makowska - Opala  – dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
        • p. Iwona Seliwiak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
        • p. Katarzyna Supeł - Sokulska  – nauczyciel j. polskiego
        • p. Magdalena Świętochowska – nauczyciel j. polskiego
        • p. Marcin Kozieł – nauczyciel muzyki
        • p. Agnieszka Przybyszewska  – nauczyciel religii

VII Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

1. Przy ocenie komisja w szczególności uwzględniać będzie:

- zgodność treści z tematem,

- atrakcyjność i pomysłowość treści,

- oddanie charakteru szkoły, zaprezentowanie postaci Patrona - Jana Pawła II, jego myśli i nauk,

- walory artystyczne,

- poprawność merytoryczną i językową,

- oryginalność tekstu.

2. Komisja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w tekście lub wykorzystania więcej niż jednej pracy konkursowej.

VIII Rozstrzygnięcie konkursu

1. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystej akademii z okazji Jubileuszu 55 - lecia istnienia Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.

2. Pierwsze wspólne wykonanie hymnu odbędzie się w Dniu Jubileuszu 55-lecia Szkoły.