• Warszawskie Święto Drzewa 2017

• 12.10.2017 18:09
      • Szkoła Podstawowa z Oddz. Int. nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie przyjęła zaproszenie do włączenia się do jesiennej akcji Warszawskie Święto Drzewa, organizowanej przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja.

• Do naszych zadań należeć będzie wskazywanie lokalizacji do nasadzeń w aplikacji mobilnej „Milion Drzew” oraz sadzenie i adopcja drzew. Już podjęliśmy działania mające na celu zdobycie sadzonek i wyznaczenie miejsc do ich wsadzenia. Wszystkich uczniów wraz z rodzicami zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej „Milion Drzew” za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), a także App Store (iOS).

Aby wskazać miejsce nowego nasadzenia należy wybrać się w miejsce, gdzie chcemy, by pojawiło się drzewo. W aplikacji wybieramy opcję „zgłoś”, a następnie składamy wniosek podając nasze dane kontaktowe i … gotowe!

Jeżeli we wskazanym miejscu możliwe jest wykonanie nasadzenia zgłoszenie zostanie zaakceptowane, a w aplikacji pojawi się odpowiedni komunikat. Otrzymamy także potwierdzenie na adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

W przypadku, gdy zgłoszenie nie może zostać przyjęte, a drzewo posadzone, aplikacja poinformuje nas, co jest tego powodem.

Planując nasadzenia należy brać pod uwagę:

- strefy ochronne torfowisk czy wałów powodziowych,

- własność terenu,

- infrastrukturę podziemną, latarnie,

- plany zagospodarowania przestrzennego.

Milion Drzew to nie tylko aplikacja,
        dzięki której mieszkańcy wskazują miejsca nasadzeń drzew,
        to także kompleksowy program zadrzewiania Warszawy
         na skalę dotąd niespotykaną.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Klubu Gaja i urzędu m.st. Warszawa.

Koordynatorzy szkolnej akcji:

Renata Zygadło