• Stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO 2019 - w szkołach podstawowych dotyczy uczniów klas ósmych

• 18.06.2019 12:08
      • Pragniemy poinformować Państwa, że od 19 czerwca do 2 września 2019 roku można ubiegać się o stypendium i składać wnioski w ramach programu Stypendia m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów.  Pełni on szczególną, uzupełniającą państwowy system stypendialny, rolę samorządowego projektu. Jego specyfiką jest fakt, że stypendia te kierowane są również do uzdolnionych uczniów, którzy nie osiągają wysokiej średniej ocen przedmiotowych, ale mają ugruntowane pasje i udokumentowane wybitne osiągnięcia w wybranej przez siebie dziedzinie. Uzyskanie tytułu laureata ogólnopolskiej olimpiady lub turnieju to jedne z kilku wskazanych, ale nie jedyne i obligatoryjne kryterium, którego spełnienie umożliwia ubieganie się o przyznanie stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO. Katalog kryteriów merytorycznych został tak skonstruowany, aby stypendystę m.st. Warszawy mogły wyróżniać również wybitne osiągnięcia twórcze lub społeczne.

Operatorem stypendiów m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów jest Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.
        Kontaktowy adres e-mail: stypendia@edu.um.warszawa.pl

Ponadto w samorządowej placówce doskonalenia nauczycieli, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES, ul. Stara 4) 14 czerwca br. organizowane są tematyczne konsultacje zbiorowe dla zainteresowanych nauczycieli, zapisy tutaj
        W przypadku pytań zapraszamy także do WCIES na dyżur doradcy metodycznego m.st. Warszawy w zakresie wspierania ucznia zdolnego, w każdy wtorek w godz. 17:00-18:00.

Źródło informacji:

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy

W załączeniu przesyłamy regulamin i dodatkowe informacje o ww. stypendium.

Zalacznik_Regulamin_stypendium_SAPERE_AUSO_2019.docx

Agnieszka Olczak