• Szkolny konkurs wiedzy „OMNIBUS" dla uczniów klas III

• 10.05.2017 17:50
      • Cele konkursu:

- Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień ucznia.
        - Kształtowanie umiejętności czytania i analizowania  tekstu.
        - Rozwijanie aktywności twórczej.
        - Kształtowanie umiejętności stosowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

• Regulamin   konkursu:

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas III.
        - Odbędzie się 26 maja o godz. 10.00 w sali 108.
        - Konkurs „OMNIBUS" składa się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie, który ma charakter klasowy, społeczność uczniowska poszczególnych klas III pod przewodnictwem pań wychowawczyń może wybrać  po 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować swoje klasy w II etapie turnieju.

W drugim etapie uczniowie  decydujący się na podjęcie walki o konkursowe laury zmierzą  się  z pytaniami z różnych dziedzin. Należy wykazać się wszechstronną wiedzą rozwiązując test. Pytania konkursowe dostosowane są do wiadomości i umiejętności  ucznia klasy III.

Zwycięzca konkursu  zostanie wyłoniony przez komisję konkursową powołaną przez organizatorów.

Uczestnikom konkursu, którzy zdobędą największą ilość punktów, zostaną wręczone nagrody książkowe, które zostały  ufundowane przez Radę Rodziców SP 82. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy konkursu

Teresa Janiaczyk