• " Rowerowy Maj"

• 28.04.2017 09:24
      • Drodzy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły!

Od 4 do 31 maja nasza szkoła będzie brać udział w kampanii "Rowerowy maj", która promuje zdrowy tryb życia poprzez popularyzację roweru jako środka transportu.

• Uczniowie, którzy przyjadą do szkoły w sposób aktywny np. na rowerze lub rolkach otrzymają dwie naklejki. Jedną przykleją w rowerowym dzienniku, a drugą na klasowym plakacie Rowerowego Maja. Dzięki temu będzie można zliczyć liczbę podróży. Zadbają o to nauczyciele. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na poziomie indywidualnym, klasowym i szkolnym. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

Akcja promuje aktywny sposób dotarcia do szkoły (rower, rolki, hulajnogi). Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych – udział wziąć może każdy, kto uczy się lub pracuje w szkole. Liczy się każdy przejazd do szkoły wykonany aktywnie na kółkach: rowerem, hulajnogą, rolkami, deskorolką … nawet, jeśli stanowi on tylko ostatni odcinek drogi. O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub klasie. Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników, nagrodę dla najlepszej klasy w szkole i najlepszej szkoły w mieście.

Szczegóły kampanii dostępne w regulaminie:

REGULAMIN KAMPANII ROWEROWY MAJ 2017

INFORMACJE PODSTAWOWE

• Kampania „Rowerowy Maj” (zwana dalej „Kampanią”) adresowana jest do uczniów oraz pracowników wrszawskich szkół podstawowych.
        • Kampania organizowana jest przez m.st Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich (zwane dalej Organizatorem).
        • Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.
        • Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: szkolnym, klasowym i indywidualnym.
        • O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej placówce szkolnej lub klasie.

Ważne:

Podczas trwania akcji "Rowerowy Maj" proponujemy parkować rowery wokół  ogrodzenia boisk szkolnych, oraz na części trawiastej boiska do piłki koszykowej. Przypominamy równiez, że rowery należy przypiąć do siatki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kampanii wszystkich aktywnych uczniów i pracowników szkoły!

Koordynatorzy

Dariusz Paklepa