• „Zaczytaj się na przerwach”

• 12.03.2018 17:18

• Zamknij telefon w szafce, otwórz książkę -

po prostu

„Zaczytaj się na przerwach”.

Akcja jest skierowana do uczniów klas 4 – 7,

jej głównym celem jest  propagowanie czytelnictwa.

Już od najbliższego piątku 16.03. przynieś do szkoły swoją ulubioną książkę i …

czytaj ją na przerwie, rozmawiaj o niej w gronie znajomych, opowiedz i zachęć do jej czytania innych.

Po prostu „zaczytaj się” i bądź z nami.

Zachęcają

Nauczyciele poloniści
        Samorząd Szkolny z Opiekunem

Projekt czytelniczy

„ Zaczytajmy się …– powitaj wiosnę z książką w ręku”

to nowa odsłona kampanii „ Cała szkoła czyta dzieciom”, tym razem adresowana do uczniów klas 4 – 7.

Koordynatorzy: nauczyciele j. polskiego, opiekun samorządu szkolnego.

Cel: zachęcenie do czytania, propagowanie postaw czytelniczych.

Badania potwierdzają, że codzienne czytanie przez dzieci wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych.

Jest to szczególnie ważne wobec spadku umiejętności językowych dzieci i młodzieży oraz spadku czytelnictwa. Unia Europejska podjęła już walkę z analfabetyzmem – 74 mln jej obywateli ma problemy ze zrozumieniem języka i czytaniem.

Akcja zwraca uwagę na „ważność czytania”.

W ramach projektu odbędzie się:

1. Happening, który jest alternatywą  na funkcjonowanie uczniów bez telefonów komórkowych w przestrzeni szkoły – przyniesienie do szkoły w dniu 16.03. ulubionej książki .

2. Konkurs czytelniczy, który łączy wiedzę czytelniczą z obsługą poczty internetowej, przeglądaniem strony internetowej szkoły „Mol książkowy”

3. Wydarzenie w przestrzeni szkoły - dzień 23.03. - dniem ulubionej postaci literackiej- uczniowie klas 4  w tym dniu przebierają się za postaci literackie, na lekcjach j. polskiego odbywają się lekcje tematyczne.