• Xlll Olimpiada Matematyczna Juniorów 2017/2018

• 18.09.2017 13:11
      • Do OMJ może przystąpić każdy uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zawody są trójstopniowe.
        Zawody pierwszego stopnia OMJ składają się z dwóch niezależnych części.
        1.Część korespondencyjna  (zadania tej części zamieszczone są poniżej) - polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora – p. Eweliny Baran, do dnia 15 października 2017 r.
        Rozwiązania zadań części korespondencyjnej należy redagować na oddzielnych arkuszach formatu A4, zapisanych jednostronnie. W prawym górnym rogu każdego arkusza powinien się znajdować numer zadania. Jeśli uczeń nie brał udziału w części testowej, powinno to zostać odnotowane na każdym arkuszu pod numerem zadania. W lewym górnym rogu każdego arkusza powinny się znajdować dane uczestnika i szkoły: imię i nazwisko uczestnika — napisane WIELKIMI LITERAMI, klasa, nazwa szkoły oraz adres szkoły (ulica, numer domu, kod pocztowy, miejscowość, powiat, województwo).

2.Część testowa - 75-minutowy sprawdzian w warunkach kontrolowanej samodzielności uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe. Część testowa odbędzie się w naszej szkole w dniu 28 września 2017 r.
      • Uwaga: Nie jest konieczne rozwiązanie wszystkich zadań! Wynik w zawodach pierwszego stopnia jest sumą punktów zdobytych w obu częściach: korespondencyjnej i testowej. W zależności od uzyskanego wyniku uczeń może zostać zakwalifikowany do zawodów stopnia drugiego.

Zawody drugiego - 13 stycznia 2018 r i trzeciego stopnia - 17-18 marca 2018 r -  odbywają się w miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności.

W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMJ ustala listę laureatów, a także kwalifikuje na tygodniowe Obozy Naukowe oraz Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://omj.edu.pl

Regulamin.pdf

Tresci_zadan_czesci_korespondencyjnej.pdf