•  Warszawski konkurs plastyczno- techniczny "MÓJ PRZYJACIEL ROBOT"
      • Warszawski konkurs plastyczno- techniczny "MÓJ PRZYJACIEL ROBOT"

• 12.05.2017 21:59
      • Cele konkursu:

- rozbudzenie zainteresowań plastyczno - technicznych,
        - dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi umiejętnościami plastycznymi,
        - rozbudzenie wyobraźni dzieci do twórczych rozwiązań plastycznych i technicznych oraz poszukiwania własnego artystycznego wyrazu,
        - umożliwienie zaprezentowania swojej pracy szerokiej społeczności,
        - dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu,
        - zachęcenie uczniów do poznania zasad zdrowej rywalizacji,
        - integracja z kolegami uczęszczającymi do innych szkół.
      • REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs plastyczno - techniczny odbędzie się w miesiącu czerwcu.

2. Prace konkursowe należy składać w terminie do dnia 25 maja.( kl. I- III- wychowawcy klas; kl. IV - VI- nauczyciele zajęć technicznych, plastyki).

3. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej w Warszawie.

4. Prace mogą być wykonane w kategorii:

• techniczna przestrzenna z materiałów recyklingowych o wysokości nie przekraczającej 100 cm i szerokości nie przekraczającej 50 cm,

• plastyczna w formacie A4 lub A3, techniką dowolną, bez użycia środków spożywczych.

Dopuszcza się oprawę passe-partout.

5. Praca plastyczna i techniczna musi posiadać na odwrocie metryczkę zawierającą: imię i nazwisko uczestnika, wiek, nazwę i numer szkoły, opiekuna.

6. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych.

7. Prace konkursowe należy składać w sali 105 lub wysłać pocztą na adres szkoły w terminie określonym w regulaminie konkursu.

8. O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje Jury powołane przez organizatora

9. Jury pod uwagę weźmie:

• spełnienie podanych kryteriów;

• jakość wykonania pracy;

• oryginalność, pomysłowość, podejście do tematu;

• wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych.

11. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

6 – 7 lat

8 – 10 lat

11 – 13 lat

10. Organizator przyzna 3 nagrody główne w każdej kategorii wiekowej wśród prac plastycznych i 3 nagrody główne w każdej kategorii wiekowej wśród prac technicznych.

Przekroczenie terminów eliminuje ucznia z udziału w konkursie. Komisja nie zwraca prac konkursowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału !!!