• Ogólnopolskie Badanie Kompetencji Trzecioklasistów i Piątoklasistów

• 15.05.2015 20:57
      • 19 maja 2015 roku uczniowie klas III i V naszej szkoły przystąpią do ogólnopolskiego Badania Kompetencji trzecioklasistów i Badania Kompetencji piątoklasistów  organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych.
        Celem Badania jest dostarczenie szkołom:
        - wysokiej jakości narzędzi do rzetelnego badania umiejętności językowych i matematycznych uczniów kończących klasę trzecią i klasę piątą;
        - danych pozwalających na ocenę poziomu opanowania podstawowych umiejętności  z języka polskiego i matematyki uczniów w odniesieniu do wyników badanej populacji;
        - wskazań do interpretacji uzyskanych wyników i wykorzystania jej w praktyce dydaktycznej na I i II etapie kształcenia oraz materiałów dotyczących współpracy nauczycieli obu etapów i refleksji nad podejściem do rozwijania umiejętności językowych i matematycznych uczniów.
        Badanie kompetencji trzecioklasistów polega na wypełnieniu przez uczniów dwóch zestawów zadań, z których jeden bada umiejętności z języka polskiego, a drugi
        z matematyki. Zestawy zadań badają umiejętności opisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
        Badanie kompetencji piątoklasistów swoją formą i rodzajem użytych w nim zadań będzie nawiązywało do sprawdzianu po szkole podstawowej, który w roku 2015 po raz pierwszy oparty był na wymaganiach nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Będzie ono zawierało zadania z języka polskiego i matematyki dostosowane do nowej podstawy programowej, a ich forma będzie zgodna z nowym sprawdzianem.
        Grażyna Krawczyk
        wicedyrektor szkoły