• " Rowerowy maj" - od 7-31.V.18 r.

• 25.04.2018 06:52
      • Drodzy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły!

Od 7 do 31 maja nasza szkoła po raz drugi będzie brać udział w kampanii społecznej

"Rowerowy maj", która promuje zdrowy tryb życia poprzez popularyzację komunikacji rowerowej jako środka transportu. Uczniowie, którzy przyjadą do szkoły w sposób aktywny np. na rowerze lub rolkach otrzymają dwie naklejki. Jedną kwadratową przykleją w rowerowym dzienniku, a drugą okrągłą na klasowym plakacie Rowerowego Maja. Dzięki temu będzie można zliczyć liczbę podróży. Zadbają o to nauczyciele. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na poziomie indywidualnym, klasowym i szkolnym. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub danej klasie.

Akcja promuje aktywny sposób dotarcia do szkoły (rower, rolki, hulajnogi). Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych – udział wziąć może każdy, kto uczy się lub pracuje w szkole. Liczy się każdy przejazd do szkoły wykonany aktywnie na kółkach: rowerem, hulajnogą, rolkami, deskorolką … nawet, jeśli stanowi on tylko ostatni odcinek drogi.  Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników, nagrodę dla najlepszej klasy w szkole i najlepszej szkoły w mieście.

• Szczegóły kampanii dostępne w regulaminie:

REGULAMIN KAMPANII ROWEROWY MAJ 2018

INFORMACJE PODSTAWOWE

• Kampania „Rowerowy Maj” (zwana dalej „Kampanią”) adresowana jest do uczniów oraz pracowników warszawskich szkół podstawowych.
        • Kampania organizowana jest przez m.st Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich (zwane dalej Organizatorem).
        • Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.
        • Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: szkolnym, klasowym i indywidualnym.
        • O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej placówce szkolnej lub klasie.
        • Informacje na temat przebiegu kampanii będą umieszczone na stronach internetowych.
        • www.rowerowymaj.eu/warszawa oraz rowery.um.warszawa.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w kampanii wszystkich aktywnych uczniów i pracowników szkoły!

Koordynatorzy

Dariusz Paklepa