• Festiwal Piosenki Patriotycznej "Zapytaj o Polskę"-przesłuchania

• 20.08.2018 21:57
      • Festiwal Piosenki Patriotycznej "Zapytaj o Polskę"-przesłuchaniaJuż po raz trzeci w naszej szkole organizowany jest Festiwal Piosenki Patriotycznej "Zapytaj o Polskę". Patronat nad tym wydarzeniem objął Mazowiecki Kurator Oświaty, Burmistrz Dzielnicy Bemowo, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, TV Górczewska, TV Republica oraz Tygodnik Niedziela. Projekt ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wielu warszawskich szkół.
      • 18 października odbyły się przesłuchania, podczas których Jury w składzie: Piotr Orłowski, Agnieszka Kłosiewicz, Anna Orłowska, Paweł Kempa, wyłonili laureatów. Każdy solista i każdy zespół wykonywał dwa utwory. W sali widowiskowej niemal przez cały dzień rozbrzmiewały dźwięki piosenek historycznych i współczesnych mówiących o naszej Ojczyźnie. Poziom jaki reprezentowali młodzi artyści był jak zwykle bardzo wysoki, tak więc oceniający muzycy nie mieli łatwego zadania.

Laureaci wyłonieni drogą konkursową zaprezentują swoje umiejętności podczas Koncertu Galowego, nad którym patronat honorowy objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser – Duda.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalczych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków do występu.

Anna Przybyła