• Warszawskie Święto Drzewa 2017

• 20.08.2018 21:59
      • Warszawskie Święto Drzewa 2017Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 przyjęła zaproszenie do włączenia się do jesiennej akcji Warszawskie Święto Drzewa, organizowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja, do sadzenia i adopcji drzew, wskazywania lokalizacji do nasadzeń w aplikacji mobilnej Milion Drzew.

Dzięki wsparciu finansowemu rodziców ucznia klasy VII c zostały zakupione odpowiedniej odmiany drzewka, wskazane przez panią naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Bemowo, ziemia, kora i paliki do przywiązania młodych roślin.

•

31 października 2017 r. uczniowie klasy VII c wraz z wychowawcą p. Karoliną Klusek i p. Renatą Zygadło przy olbrzymiej, fachowej pomocy rodzica zasadzili trzy graby pospolite „Fastigiata” na pasie zieleni przed ogrodzeniem naszej szkoły. Oprócz tego młodzież opieliła inne młode drzewka rosnące w sąsiedztwie i obsypała je korą.

Sadzenie drzew było świetną okazją do integracji klasy, wykazania się wiedzą ogrodniczą lub jej zdobycia w praktyce, a przede wszystkim jednoczenia się wokół wspólnego celu – zadbanie o najbliższe środowisko przyrodnicze.

Mamy nadzieję, że te młode drzewka będą równie pięknie rosły jak ich młodzi ogrodnicy i będą obchodzić kolejne jubileusze jak nasza szkoła.

Galeria

KTO JESZCZE NIE ZROBIŁ zachęcamy w dalszym ciągu do pobrania aplikacji mobilnej Milion Drzew za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), a także z App Store (iOS)).

Aby wskazać miejsce nowego nasadzenia należy wybrać się w miejsce, gdzie chcemy, by pojawiło się drzewo. W aplikacji wybieramy opcję „zgłoś”, a następnie składamy wniosek podając nasze dane kontaktowe i … gotowe!

Jeżeli we wskazanym miejscu możliwe jest wykonanie nasadzenia zgłoszenie zostanie zaakceptowane, a w aplikacji pojawi się odpowiedni komunikat. Potwierdzenie wysłane zostanie również na adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

W przypadku, gdy zgłoszenie nie może zostać przyjęte – a drzewo posadzone – aplikacja poinformuje dlaczego. Powodów może być wiele. Planując nasadzenia należy brać pod uwagę:

- strefy ochronne torfowisk czy wałów powodziowych,

- własność terenu,

- infrastrukturę podziemną, latarnie,

- plany zagospodarowania przestrzennego.

Milion Drzew to nie tylko aplikacja,
        dzięki której mieszkańcy wskazują miejsca nasadzeń drzew,
        to także kompleksowy program zadrzewiania Warszawy
         na skalę dotąd niespotykaną

Więcej informacji można uzyskać na stronie Klubu Gaja i urzędu m.st. Warszawa.

Akcja trwa jeszcze w listopadzie. Proszę o nadsyłanie informacji na temat zgłoszeń przez aplikację i zdjęć swoich nasadzeń na adres renatkaz@poczta.onet.pl

Koordynatorzy szkolnej akcji:

Renata Zygadło