• Dzień Edukacji Narodowej – Plebiscyt „SUPER NAUCZYCIEL”

• 20.08.2018 21:55
      • Dzień Edukacji Narodowej – Plebiscyt „SUPER NAUCZYCIEL”W dniach 12-13 października 2017r. został przeprowadzony konkurs na najbardziej lubianego, wymagającego, ... nauczyciela w formie Plebiscytu „SUPER NAUCZYCIEL”. Uczniowie głosowali drogą ankiety w czasie przerw między lekcjami. Wrzucali wypełnione karty do zielonej skrzyni postawionej w łączniku II piętra szkoły. Kategorie, w których typowali nauczycieli zostały ustalone w czasie zebrania Zarządu SU. Ostateczny kształt arkuszy do głosowania został określony przez uczniów, pod opieką opiekuna SU. Liczenie głosów odbyło się pod czujnym okiem komisji. W drodze tajnego i powszechnego głosowania największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach otrzymali:

• Siła spokoju” - nauczyciel najbardziej cierpliwy

p. Dariusz Paklepa – nauczyciel wychowania fizycznego

p. Marcin Wyszkowski – nauczyciel wychowania fizycznego

p. Jadzia – pracownik obsługi

Wyniki ankiety zostały ogłoszone 16 października  w czasie uroczystości z okazji Dnia Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Barbary Makowskiej-Opala, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów oraz złożyła im serdeczne życzenia.

Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali część artystyczną składającą się ze scenek kabaretowych, które wpełni odsłoniły uroki pracy w szkolnictwie. Widownia z entuzjazmem przyjęła skecze, a charakteryzacja uczniów i ich zaangażowanie w rolę nie przeszło bez echa.

W drugiej części akademii głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Wiśniewska, która przedstawiła wyniki przeprowadzonego kilka dni wcześniej  plebiscytu „SUPER NAUCZYCIEL”. Nauczyciele otrzymali wyróżnienia w formie dyplomów.

Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wszystko wskazuje na to, że wejdzie on na stałe do planu pracy SU. Uczniowie w czasie uroczystości z okazji Dnia Edukacji owacjami nagradzali zwycięzców. Kategorie zostały zaakceptowane i życzliwie przyjęte również przez nasze zacne Grono Pedagogiczne.

Koordynator Samorządu Uczniowskiego

Ewelina Baran