• Warszawskie Święto Drzewa 2017

• 20.08.2018 22:07
      • Warszawskie Święto Drzewa 201714 listopada 2017 r. klasa 7 c i 4 h wraz opiekunami kontynuowała sadzenie drzew w ramach akcji Warszawskie Święto Drzewa. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsor pan Karol Bryl, mieszkaniec naszego Bemowa.

Otrzymaliśmy od niego pięknie ukorzenione 4 platany i 1 sadzonkę jarzębu pospolitego. Oprócz tego mieliśmy do wsadzenia 7 dębów i 10 brzóz podarowanych przez koordynatora tej akcji z własnej hodowli. Posiadanie samych drzewek to nie wszystko. Musieliśmy jeszcze mieć pozwolenie na posadzenie tych roślin, a to nie jest łatwe w zabudowie miejskiej. Zrozumienie problemu przez pracowników spółdzielni mieszkaniowej Osiedla Górce umożliwiło nam kontynuować akcję. To oni wskazali miejsca do wsadzenia drzew na „swoim terenie”, przygotowali potrzebne narzędzia do pracy i pomogli w kopaniu dołków. Dzięki ich fachowym instrukcjom młodzi nabierali coraz większej wprawy.

• Uczniowie klasy 4 h debiutowali jako ogrodnicy. Wychowawczyni pani Katarzyna Kowalska była pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania. Wszystkim szło świetnie.

Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu wspomożemy nasze najbliższe środowisko, zadbamy o jego wygląd, a nowo posadzone drzewka będą nas cieszyć przez długie, długie  lata jak sławetna lipa w Czarnolesie Kochanowskiego.

W dalszym ciągu zachęcamy do pobrania darmowej aplikacji mobilnej Milion Drzew za pośrednictwem Google Play (na systemy Android), a także z App Store (iOS)).

Milion Drzew to nie tylko aplikacja,
        dzięki której mieszkańcy wskazują miejsca nasadzeń drzew,
        to także kompleksowy program zadrzewiania Warszawy
         na skalę dotąd niespotykaną.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Klubu Gaja i urzędu m.st. Warszawa.

Akcja trwa jeszcze w listopadzie. Proszę o nadsyłanie informacji na temat zgłoszeń przez aplikację i zdjęć swoich prywatnych nasadzeń na adres renatkaz@poczta.onet.pl

Koordynator szkolnej akcji:

Renata Zygadło