• Światowy Dzień Wolontariusza

• 15.12.2018 17:41
      • W dniu 5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach zaroiło się od żółtych podkoszulek, które to właśnie noszą wolontariusze Naszej Szkoły.

Z tej okazji odbył się niezwykły apel pt.: „Być dla kogoś – Dzień Wolontariusza”, który w sposób niebanalny i nawiązujący do obecnie panującego „życia w biegu” pozwolił uzmysłowić sobie, co tracimy i czego nie zauważamy oraz, że wystarczą drobne gesty czy zwykła rozmowa, aby zmienić czyjeś życie. Apel obfitował w pięknie odśpiewane piosenki, taniec z pogranicza baletu oraz niezwykłe zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Wolontariuszki z Naszej Szkoły opowiadały, na czym polega ich udział w wolontariacie, np. pomagają w świetlicy odrabiać młodszym koleżankom i kolegom lekcje. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem Pomaganie jest super!.

• Starsi uczniowie i członkowie koła Wolontariatu odbyli dwa ciekawe spotkania na Sali widowiskowej. Pierwsze dotyczyło „Szkoły pod żaglami”. Jest to inicjatywa uczestniczenia w zajęciach na żaglowcu „Chopin”, w której mogą wziąć udział uczniowie po przepracowaniu na rzecz wolontariatu 160 godzin i spełnieniu innych kryteriów opisanych na stronie Fundacji Niebieska Szkoła pod żaglami.

Kolejne spotkanie, które odbyło się pod hasłem „Wolontariusz zmienia świat” to wizyta dziennikarki TVP pani Marzeny Kawy prowadzącej program „Pytanie na śniadanie”. Pani Marzena opowiadała o swoich doświadczeniach jako wolontariuszka starająca się zrealizować marzenie o pracy dziennikarskiej. Przytoczyła szereg przykładów ze swego życia jak i znanych jej kolegów z TV, którzy podobnie jak ona wciąż angażują się w różne wydarzenia jako wolontariusze.

Obydwa spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych uczniów.

Cały dzień minął nam bardzo szybko i zakończył się uczestnictwem w gali podsumowującej pracę wolontariuszy w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.

Pamiętajmy: POMAGANIE JEST SUPER!

Kamila Zimińska

Agnieszka Przybyszewska