• MOBILNOŚĆ II

• 17.11.2019 20:11
      • Tytuł szkolenia: “T&T: Teaching and Technology + outdoor education are innovation”

Termin: 2-10.05.2018r.

Miejsce: Soverato, Włochy

• CELE SZKOLENIA

1. Nauczanie języka angielskiego  w sposób zróżnicowany  zarówno pod względem dostosowanych narzędzi, jak i intensywności pracy.
        2. Zwiększenie wymiaru europejskiego szkoły, a także przygotowanie uczniów do roli obywatela współczesnej Europy.
        3. Uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego.
        4. Pobudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów w nabywaniu kompetencji językowych.
        5. Nabywanie umiejętności pracy w grupie lub zespole.
        6. Kształtowanie w uczniach otwartości, ciekawości oraz tolerancji wobec innych kultur.
        7. Zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami jako narzędzi pracy i drogi do sukcesu.
        8. Poznanie lokalnego sytemu edukacji, w tym wizyty studyjne w miejscowych szkołach.

Uczestnikami szkolenia było dwóch nauczycieli języka angielskiego p. Edyta Izwantowska oraz p. Barbara Michalak, którzy rozwinęli swoje umiejętności w praktyczny i konkretny sposób. Tematyka kursu była zróżnicowana i obejmowała zarówno podniesienie kompetencji w zakresie pracy na różnorodnych platformach edukacyjnych, zapoznanie z różnymi technikami nauczania języka obcego, jak i przybliżenie zagadnień kulturowych.  Nauczyciele mieli również możliwość obserwacji lekcji w lokalnej szkole podstawowej, a także uczestniczenia w obchodach Dnia Unii Europejskiej zorganizowanego przez nauczycieli oraz uczniów miejscowej szkoły.

Umiejętności nabyte podczas szkolenia:

• wykorzystanie narzędzi dostępnych w Internecie w celach edukacyjnych takich jak:  portale społecznościowe, You Tube, Pinterest, Dropbox , VOIP, WIKI, Google Earth, Tumblr, Windows Movie Maker (obrabianie filmów), Stop Motion Animation (tworzenie krótkich filmów animowanych) , Adobe Spark (prezentacje), Voice Thread, Prezi, Hot Potatoes (tworzenie krzyżówek)
        • włączenie mediów społecznościowych Facebook, Twitter w jednostkę lekcyjną
        • doskonalenie języka angielskiego podczas lekcji  poprzez  kontakt z autentycznymi materiałami przy wykorzystaniu podcastów – krótkich audycji dostępnych przez Internet w postaci odcinków w plikach audio i video oraz  oglądanie wybranych fragmentów filmów na platformie ENGLISH ATTACK!.
        • wprowadzenie pracy projektowej jako narzędzia do zdobywania wiedzy w sposób twórczy i kreatywny
        • zaangażowanie uczniów do samodzielnego i efektywnego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnej  (tworzenie prezentacji, nagrywanie filmów, tworzenie plakatów multimedialnych, reportaży fotograficznych

Edyta Izwantowska

Barbara Michalak