• MOBILNOŚĆ I

• 17.11.2019 20:02
      • Tytuł szkolenia: “MAKE TECHNOLOGY YOUR FRIEND”

Termin: 20-28.04.2018r.

Miejsce: Caldas da Rainha, Portugalia

• W szkoleniu MAKE TECHNOLOGY YOUR FRIEND w Portugalii uczestniczyło dwóch nauczycieli języka angielskiego pani Marta Gołębiewska oraz pani Anna Szczodrak. Szkolenie odbyło się w ramach projektu TIK! TAK! Z INNOWACYJNYMI METODAMI NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO CHODZI JAK W ZEGARKU realizowanego w naszej szkole ze środków PO WER na zasadach programu ERASMUS +. W trakcie kursu przedstawione zostały technologie internetowe stanowiące narzędzie pracy nowoczesnego nauczyciela. Głównym celem szkolenia było poznanie konkretnych zastosowań, nie samych programów. Prezentowane oprogramowanie dostępne jest w większości przypadków bezpłatnie online, co pozwala na jego swobodne wykorzystanie przez każdego nauczyciela.

Cele szkolenia:

1. Komunikacja w klasie - poznanie sposobów oraz metod motywowania uczniów do nauki języka angielskiego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
        2. Aspekty pedagogiczne tworzenia materiałów dydaktycznych w oparciu o zasoby ICT.
        3. Dzielenie się dobrą praktyką oraz przygotowanie prezentacji i zadań językowych z wykorzystaniem poznanych narzędzi ICT.
        4. Poznanie systemu edukacji w Portugalii (wizyty studyjne w szkołach).
        5. Dostarczanie uczniom wysokiej jakości materiałów edukacyjnych.
        6. Nabycie umiejętności porozumiewania się z uczniami za pomocą technologii najbardziej naturalnych dla współczesnej młodzieży, tj. wykorzystanie blogów, forów, stron wiki oraz podcastów itp.

Nauczyciele pracowali z aplikacjami i programami:

• Google Drive – narzędzia google
        • Creating animated slide shows apps – aplikacje do tworzenia filmów/video/ komiksów
        • VSCD video editor tool – edytowanie video
        • Mindomo - creating mind maps – tworzenie map myśli
        • Word Art - Word Clouds
        • Tools for writing and illustrating stories - Story Jumper – historyjki wraz z ilustracjami
        • Creating a website using google sites – tworzenie stron www
        • Adobe Spark for presentations and simple websites – prezentacje multimedialne

Marta Gołębiewska