• Regulamin konkursu " Klasa na medal"

• 24.09.2017 21:13

• I. Czas trwania konkursu:
        Konkurs rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego, a kończy z końcem maja bieżącego roku szkolnego.
      • II. Cele konkursu:

•  integracja społeczności szkolnej;
        •  dostrzeganie i wzmacnianie mocnych stron uczniów;
        • wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play;
        • aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy i szkoły;
        • kształtowanie umiejętności twórczego współdziałania w zespole;
        • rozwijanie kultury osobistej;
        •  pobudzenie do odpowiedzialności za siebie i innych;
        • rozwijanie poczucia wyobraźni, estetyki;
        • tworzenie tradycji szkolnej.

III. Zasady konkursu:

• W konkursie biorą udział klasy IV - VII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie.
        • Nad przebiegiem konkursu czuwają opiekunowie SU: p. Ewelina Baran, p. K. Supeł-Sokulska, p. M. Świętochowska, , p. K. Zabielska, p. K. Kowalska
        • Trzy klasy, które na zakończenie roku szkolnego zgromadzą największą ilość punktów wygrywają „rywalizację” i otrzymują tytuł „Klasa na medal” oraz nagrodę niespodziankę ufundowaną przez RR.
        •  Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo wprowadzenia dodatkowych konkurencji po wcześniejszym ogłoszeniu tych zmian społeczności szkolnej.

IV. Zasady punktacji

Maksymalna ilość punktów do zdobycia za I miejsce w jednej akcji równa się liczbie wszystkich oddziałów klas IV – VII w szkole :
        24 pkt. za I miejsce
        23 pkt. za II miejsce
        22 pkt. za III miejsce
        ...
        2 pkt. za XXIII miejsca
        1 pkt. za XXIV miejsca

V. Kategorie

Klasy będą zdobywać punkty za:

A. NAUKA I FREKWENCJA

• Średnia klasy: na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymają punkty za średnie klas
        • Oceny celujące: na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymują punkty za łączną ilość ocen celujących z przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, przyroda/biologia, historia.
        • Wzorowa frekwencja: na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymują punkty za średnią frekwencję.
        • Średnia z zachowania: na końcu pierwszego i drugiego półrocza klasy otrzymają punkty za zachowanie (średnią liczymy przyjmując, że wzorowe – 6pkt, bardzo dobre – 5 pkt, dobre – 4 pkt, poprawne – 3 pkt, niepoprawne – 0 pkt)

B. KONKURSY I ZBIÓRKI CHARYTATYWNE I INNE ZABAWNE KONKURENCJE ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski planuje między innymi następujące konkursy, akcje:

• Dzień chłopaka – dzień krawata
        • Dzień spódnicy
        •  Tydzień dobrego jedzenia – kolorowe dni
        •  Konkurs na świąteczną dekorację sali lekcyjnej
        •  Akcja „Góra Grosza”
        •  Walentynki – dzień kolorowy czerwony lub różowy
        • Dzień kobiet – dzień kokardy i muchy
        •  Pierwszy dzień wiosny – dzień piżamy
        •  Dzień św. Patryka – dzień zielony

Zasady poszczególnych konkursów, akcji i konkurencji będą szczegółowo przedstawione społeczności szkolnej w późniejszym czasie.

Samorząd Uczniowski klas IV - VII