KONKURSY 2019/2020

Świąteczny konkurs literacki Polskiego Radia Dzieciom „Gwiazdkopisanie”

Zespół polonistów SP 82 gorąco zachęca wszystkich, by w chłodne, jesienne wieczory podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
„Przepis na "Gwiazdkopisanie" jest prosty: wystarczy zebrać całą rodzinę, wskoczyć do wehikułu czasu, odnaleźć w czasoprzestrzeni najpiękniejsze gwiazdkowe wspomnienie, dodać szczyptę humoru i przelać je na papier.” - tak zachęcają organizatorzy, Polskie Radio Dzieciom.
Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz.

Nadesłane na konkurs prace oceniać będą Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke – popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska - dziennikarka radiowa.

Na Wasze prace czekamy do 8 grudnia. Elektroniczną wersję pracy wyślijcie na adres e-mail: gwiazdkopisanie@polskieradio.pl

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 15 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl i na naszym profilu fb.

Do wygrania są cenne nagrody, a wśród nich radioodbiorniki DAB +, Nintendo i zestawy gier.

Nie traćcie czasu, piszcie i wysyłajcie Wasze prace!
Więcej informacji: www.gwiazdkopisanie.polskieradio.pl

Zespół nauczycieli języka polskiego