• I edycja Konkursu ekologiczno-plastycznego  EKOZWIERZ.

• 27.03.2024 12:00
        • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I edycji Konkursu ekologiczno-plastycznego  EKOZWIERZ.
          Konkurs polega na wykonaniu modelu wybranego zwierzaka z dostępnych materiałów recyklingowych.

Przygotowany model należy dostarczyć do organizatora - Tomasz Odera do dnia 19 kwietnia 2024r.

Regulamin Konkursu ekologiczno-plastycznego  EKOZWIERZ.

I. Organizator

1.Organizatorem Konkursu Plastyczno-Ekologicznego Ekozwierz jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im.  Jana Pawła II w Warszawie, zwana w dalszej części regulaminu Organizatorem.

2.Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 2024.

II. Cele konkursu

1. Promowanie idei recyklingu - ponownego wykorzystania materiałów.

2. Poszukiwanie nowych rozwiązań i przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju.

3. Budzenie wrażliwości i kreatywności artystycznej u dzieci i młodzieży.

4. Propagowanie wiedzy o zagrożeniach ekologicznych związanych z ilością wytwarzanych przez człowieka śmieci oraz podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej.

5. Kształtowanie postaw proekologicznych.

6. Uświadomienie społeczeństwa, iż jeśli nie zmienimy swoich nawyków, to w środowisku naturalnym pozostaną jedynie zwierzęta stworzone w ramach konkursu.

III. Organizacja i przebieg konkursu

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie.

2. Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu modeli dowolnych zwierząt (morskich czy lądowych, tych małych czy tych dużych).

3. Do wykonania modeli należy wykorzystać różne materiały recyklingowe.

4. Rozmiar prac przestrzennych w przedziale od 15 do 40 cm.

5. Model powinien zawierać tytuł, być podpisany imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą do której uczęszcza.

6. Przygotowaną pracę należy dostarczyć do organizatorów do dnia 19 kwietnia 2024r do sali 305s.

6.Prace dostarczone po terminie lub niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

7.Dostarczenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w zakresie przedstawionym w regulaminie konkursu.

8.Komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace zwracając uwagę na zgodność z tematem konkursu,  kreatywność i estetykę.

9.Wyniki zostaną ogłoszone w Dniu Ziemi tj. 22 kwietnia 2024 r.

IV. Tematyka konkursu

Wykonanie modelu organizmu występującego w środowisku naturalnym. Model powinien być wykonany z dostępnych materiałów recyklingowych.

V. Nagrody

1.Cząstkowa ocena celująca z biologii/przyrody.

2.Na stronie internetowej Szkoły oraz szkolnym profilu Facebook zostaną opublikowane: imię, nazwisko i klasa autora oraz tytuł pracy.

3.Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas rozdania świadectw.

4.Zaprezentowanie modeli podczas tegorocznego Festiwalu Nauki Ciekawi Świata.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy
          twórczych pomysłów i sukcesów w konkursie!

Organizator:
          Tomasz Oder
          Małgorzata Jarzębska
        • X edycja Mazowieckiego Konkursu Biologicznego NUCLEUS

• 02.03.2024 21:41
        • Zapraszamy do udziału w X edycji Mazowieckiego Konkursu Biologicznego NUCLEUS, którego organizatorem  jest  XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie.
          Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów klas VII i VIII. Zainteresowane osoby  prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz przykładowymi arkuszami  z etapu szkolnego i wojewódzkiego, znajdującym się pod likiem http://sniadek.edu.pl/viii-mazowiecki-konkurs-biologiczny-nucleus-2022/.
          Do konkursu można zgłosić się u swojego nauczyciela biologii w nieprzekraczalnym terminie do 14 marca 2024 r.
          Etap szkolny przeprowadza Opiekun w terminie 8 – 12 kwietnia 2024 r., jednego wybranego
          dnia w terminie ustalonym z Uczestnikami.

Tematyka Konkursu obejmuje:
          1) na etapie szkolnym:
          a) związki chemiczne budujące organizmy,
          b) budowę i procesy zachodzące w komórce,
          c) anatomię człowieka i jego funkcjonowanie,
          d) stan zdrowia i choroby;

2) na etapie wojewódzkim – zagadnienia, o których mowa w pkt 1, oraz:
          a) budowę i rolę DNA u organizmów,
          b) zmiany w materiale genetycznym – mutacje i czynniki, które je wywołują,
          c) podstawowe pojęcia z zakresu genetyki człowieka,
          d) dziedziczenie cech,
          e) podstawowe pojęcia z zakresu ekologii,
          f) tolerancję ekologiczną,
          g) zależności antagonistyczne i nieantagonistyczne.

Koordynator konkursu – Karolina Nowak