KONKURSY 2019/2020

Konkurs Law in Action- czyli prawo na co dzień

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie organizuje trzecią edycję Konkursu łączącego naukę o prawie i zabawę, pod hasłem Law in Action - czyli prawo na co dzień.

W tym roku organizatorzy zwracają uwagę młodzieży na coraz powszechniejsze zjawisko hejtu w Internecie i w realnym życiu. Młodzież musi umieć rozpoznawać to zjawisko i skutecznie mu się przeciwstawiać. Z tego względu tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego - filmu, w którym uczestnicy przedstawią swój pomysł na przeciwdziałanie sytuacjom, w których granice wolności słowa są przekraczane i prowadzą do naruszenia godności osobistej drugiej osoby.

Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Dzieło powinno spełniać następujące wymagania techniczne: rozdzielczość minimalna 720p (1280 x 720).
Długość filmu nie może przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Konkurs kierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat.

W Konkursie może uczestniczyć : Uczestnik lub Grupa Uczestników. Maks 3 osoby.

Zgłoszenie należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 marca 2020 r.

Regulamin konkursu: https://lawinaction.oirpwarszawa.pl/regulamin/

Zachęcamy do udziału!