KONKURSY 2019/2020

I edycja Dzielnicowego Konkursu Literackiego "Po słonecznej stronie..."

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Dzielnicowym Konkursie Literackim „Po słonecznej stronie...” organizowanym przez Szkołę  Podstawową  nr  357 w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz objęty  Honorowym patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Na czym polega literackie wyzwanie?

• Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest napisanie opowiadania fantastycznonaukowego, którego mottem będzie myśl: „Tak różni, a tak podobni”.
  • Opowiadanie należy utrzymać w konwencji literatury fantastycznonaukowej (akcja utworu powinna być osadzona w przyszłości i rozgrywać się w świecie wysoko rozwiniętej techniki; zadaniem uczestników będzie wykazanie się nie tylko talentem literackim, lecz także elementami wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych i ścisłych).
  • Konkurs  będzie  się  odbywał  w  dwóch  kategoriach  wiekowych:
  • uczniowie klas IV-VI,
  • uczniowie klas VII-VIII.
  • Praca powinna obejmować od 2 do 3 stron wydruku komputerowego  (dla uczniów klas IV-VI) i od 3 do 5 stron wydruku (dla uczniów klas VII-VIII): czcionka Calibri lub Times New Roman, rozmiar czcionki – 12, odstęp 1,5.
  • Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik do regulaminu) należy przynieść do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 357 lub przesłać  pocztą do 27 marca 2020 r. na adres:

ul. Zachodzącego Słońca 25

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem.

Uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszam na warsztat kreatywnego pisania opowiadania SF , 13.03.2020 r.  o godz. 14.30 (sala 316).  Warto przynieść własne próby  literackie lub plan opowiadania. Prowadzący warsztaty: Magdalena Sadowska-Maciejewska.

Po_slonecznej_stronie_formularz_zgloszeniowy.docx

Po_slonecznej_stronie_regulamin_konkursu_literackiego.docx