KONKURSY 2019/2020

VI Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Mój wymarzony zawód”

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego działające w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych m.st. Warszawy do udziału w konkursie wiedzy o zawodach „Mój wymarzony zawód”.

CELE KONKURSU

1. Pogłębianie wiedzy na temat zawodów na współczesnym rynku pracy. Szerzenie wśród uczniów świadomego zainteresowania zawodami, w których kształcą szkoły oraz uczelnie wyższe.

2. Rozbudzanie zainteresowań nowymi zawodami pojawiającymi się na rynku  pracy.

3.  Rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

4. Rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia poprzez komponowanie treści pracy konkursowej.

TEMATYKA ORAZ WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

1. Tematyka konkursu dotyczy zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości, w tym zawodów, w których kształcą warszawskie szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.
  2. Kategorie wiekowe:

szkoła podstawowa, dwie kategorie:

•  uczniowie z klas 1-5
    •  uczniowie z klas 6-8

FORMA PRACY

Wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony przez ucznia w jednej z wybranych przez niego form: komiks, prezentacja, film. Przygotowana praca powinna spełniać kryteria formalne, merytoryczne i artystyczne, zaś technika i pomysł wykonania oraz przedstawienia jest dowolny.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:  28.02.2020

MIEJSCE SKŁADANIA PRAC: GABINET PEDAGOGA