• Festiwal Nauki „Ciekawi Świata”

• 18.09.2017 20:00
      • Wzorem lat ubiegłych, dnia 26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki „Ciekawi Świata”. Tego deszczowego dnia, sala gimnastyczna zamieniła się w przestrzeń laboratoryjno-naukową, która promieniała blaskiem entuzjazmu „młodych naukowców ciekawych Świata”. Na terenie szkoły rozstawione były stoiska, na których uczniowie klas 4-6 z ogromnym zaangażowaniem przedstawiali społeczności szkolnej różnorodne projekty naukowe, doświadczenia i prezentacje. Jesteśmy przekonani, że Honorowy Patronat Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy nadał dodatkową rangę oraz podkreśli walory edukacyjne tego przedsięwzięcia.

Piknik Naukowy rozpoczął się o godzinie 9.00. Uroczystego otwarcia dokonali: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy Pan Błażej Poboży oraz Dyrektor Szkoły Pani Barbara Makowska-Opala. Następnie rozpoczął się pokaz eksperymentów zaprezentowanych przez uczniów należących do koła przyrodniczego, pod kierunkiem nauczyciela przyrody p. Karoliny Klusek. Po pokazie uczniowie mogli przystąpić do oglądania prezentowanych projektów, a w tym m. in.: „Jak powstaje deszcz?”, „Egzotyczne owoce”, „Naturalne kosmetyki”, „Cool chemia”.
        W trakcie trwania Festiwalu Nauki odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich dedykowany był uczniom klas szóstych, wyłonionych w trakcie międzyszkolnych eliminacji, a dotyczył znajomości wiedzy z zakresu prezentowanych projektów. Drugim był plebiscyt na najciekawsze stanowisko. Wygrał projekt uczniów klasy V A „Jesteś tym co jesz”, które zaprezentowali Eryk Domański oraz Filip Styś.

Dla uczniów Festiwal stał się niecodziennym spotkaniem z nauką, która cały czas zadziwia i zaskakuje. Pozwala „wyjść z ławki”, rozbudza ciekawość świata i pasje badawcze. Mamy nadzieję, że Festiwal przyczyni się w przyszłości do zwiększenia liczby młodych naukowców.

Do zobaczenia za rok!!