• Szkolny Tydzień Kreatywności

• 18.09.2017 19:54
      • Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B, wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie – prawdziwość tezy, postawionej przez Alberta Einsteina potwierdziły tegoroczne obchody Szkolnego Tygodnia Kreatywności.

Poniedziałkowy apel z okazji Międzynarodowego Dnia Książki organizowany przez bibliotekę szkolną wyznaczył kierunek naszym twórczym zmaganiom. To właśnie literatura była tegorocznym punktem wyjścia do świętowania i promowania kreatywności wśród uczniów, nauczycieli, rodziców.

Uczniowie klas I-III mieli możliwość przebrać się za swoje ulubione postacie literackie, poznawali twórczość Danuty Wawiłow, tropili Rupaki, które rozpanoszyły się po szkole oraz wzięli czynny udział w przedstawieniu muzycznym przygotowanym przez klasy 3e i 3g. Twórczość poetki jest niezwykle inspirująca, co pozwoliło stworzyć scenariusz, będący adaptacją jej znanych wierszy.

W czwartek i piątek musicalem pt. „Kreatywność – strasznie ważna rzecz” podsumowaliśmy obchody Szkolnego Tygodnia Kreatywności. Gratulujemy naszym wychowankom ogromu pracy, jaki włożyli w przygotowanie tak dużego projektu (nauka piosenek, pomysły do układów tanecznych, dekoracje, prace plastyczne i techniczne, próby po godzinach oraz dwa przedstawienia dla społeczności szkolnej). Dzieciom udało się poruszyć całą publiczność, nie brakowało wzruszeń i łez, a nasz gość Konstanty Usenko (syn Danuty Wawiłow) opowiadał poruszony, że znów poczuł się tak, jakby miał osiem lat (to on zainspirował mamę do napisania wiersza Szybko). Po występie śmiał się także, że spodziewał się raczej szkolnego teatrzyku, tymczasem obejrzał zawodowych aktorów.

Dzieciaki – stanowicie świetny zespół, który się dopełnia poprzez nagromadzenie licznych talentów! Każdy z Was ma w sobie wielki potencjał, który warto pielęgnować i rozwijać. Wówczas Wasza nieograniczona wyobraźnia zaprowadzi Was wszędzie!

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji projektu, a w szczególności: panu Marcinowi Koziełowi, pani Agacie Gidzińskiej, pani Iwonie Lenarcik oraz nauczycielkom świetlicy Pani Ewie Kujawie, pani Katarzynie Jermakowicz-Rowgowskiej i p. Halinie Lustyk.

Joanna Chochlewicz, wychowawczyni 3e

Anna Pawlińska, wychowawczyni 3g