• PROJEKT ENGLISH EVERYWHERE

• 18.09.2017 19:32
      • W roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Kultury Irlandzkiej, a nasza szkoła została włączona do autorskiego programu edukacyjnego Irlandia w szkole.

Od 13 do 17 marca odbyło się wiele lekcji kulturowych na temat Irlandii.

Ostatniego dnia - w piątek miało miejsce podsumowanie projektu językowego ENGLISH EVERYWHERE.

W klasach I-III uczniowie poznali historię świętego Patryka - patrona Irlandii oraz symbole związane z kulturą irlandzką, wykonywali plakaty i inne prace plastyczno-językowe.
        W klasach IV-VI uczniowie poznawali kulturę i historię Irlandii, dowiedzieli się kim był święty Patryk, ćwiczyli słownictwo, a nawet uczyli się tańca irlandzkiego :)

O tym jak ważny w dzisiejszym świecie jest język angielski opowiedziała nam podróżniczka i blogerka Pani Ada Jarzębska. Pani Ada opowiedziała nam o swojej podróży do Australii. Język angielski był jej niezwykle potrzebny, aby móc komunikować się z innymi ludźmi w codziennych sytuacjach.

W takcie naszego tygodnia irlandzkiego mieliśmy możliwość podziwiania dekoracji i plakatów, które ozdabiały sale i korytarze I i II piętra naszej szkoły. Informacje zawarte na plakatach pomogły nam przygotować  się do szkolnego konkursu wiedzy na temat Irlandii QR CODES TOURNAMENT - What do you know about Ireland?. W konkursie udział brały delegacje 3 osób z każdej klasy IV, V i VI. Uczniowie za pomocą tabletów lub telefonów musieli odkodować pytania, a następnie odpowiedzieć na nie w jak najkrótszym czasie.

Mieliśmy też wielką przyjemność gościć w naszej szkole Patricię z Irlandii oraz Margaret ze Szkocji. Posłuchaliśmy oryginalnej odmiany języka oraz dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy na temat Irlandii.

W piątek odbyły się też Zielone kiermasze, z których fundusze zostały przekazane na cele charytatywne.

IRELAND FOREVER!